Transport i Spedycja

Odzież pod dystrybucyjną opieką

8 sierpnia 2018

Operator logistyczny i intermodalny Ekol rozszerza współpracę z brytyjskim producentem odzieży outdoorowej Regatta. Polski oddział firmy będzie wysyłać przesyłki nie tylko do krajów Europy Środkowej, ale niemal na cały kontynent oraz zapewni usługi celne.

Od października poznański oddział przedsiębiorstwa logistyki zintegrowanej Ekol Polska zwiększy swoją powierzchnię magazynową do 10.000 m2. Jest to konieczne, ponieważ wchodzimy w drugą fazę współpracy z Regattą – marką z Wielkiej Brytanii, sprzedającą nie tylko odzież outdoorową, ale również sprzęt turystyczny

– mówi Arkadiusz Jastrzębski, Country Manager, Ekol Polska.

To drugi etap współpracy między Ekol a Regattą. W pierwszym, który rozpoczął się w styczniu 2018 Ekol obsługuje około 650.000 szt. z niemal 4000 jednostek SKU składowanych na ponad 2.000 m2 w magazynie wysokiego składowania. Na tym etapie Ekol wysyła przesyłki do klientów w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

W drugiej fazie przedsięwzięcia będziemy przygotowywać i wysyłać przesyłki do niemal wszystkich krajów w Europie. Aktualnie oferujemy takie usługi jak: magazynowanie, pakowanie, VAS, natomiast na drugim etapie będziemy dodatkowo oferować  magazynowanie w składzie celnym i usługi odprawy celnej

mówi Marcin Trawczyński, kierownik oddziału Ekol w Poznaniu.

Dzięki rozwijającej się współpracy z firmą Regatta, Ekol znacznie zwiększy swoje zatrudnienie, do 120-130 osób w Polsce.

Większość klientów Ekol na świecie pochodzi z branży motoryzacyjnej, zaawansowanych technologii, odzieżowej, handlowej, przemysłowej, FMCG czy farmaceutycznej. Firma ma więc szeroką wiedzę na temat branży odzieżowej, aż 16%  obrotów Ekol  generowanych jest  właśnie przez ten sektor.

Branża odzieżowa staje się coraz bardziej wymagająca, ponieważ w dzisiejszych czasach zmiany kolekcji następują częściej niż kiedyś. Kluczowe znaczenie ma więc śledzenie wszystkich trendów, by móc oferować najlepsze rozwiązania logistyczne.

Firma Ekol weszła na rynek  polski  w maju 2015 r. i aktualnie działa w 5 miastach (Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu, Wrocławiu i Tychach).

Źródło: Ekol