Magazyn

Motoryzacyjny operator zagości w Psarach

10 sierpnia 2018

GEFCO Polska, operator specjalizujący się w logistyce branży motoryzacyjnej, otwiera nową lokalizację – biuro i magazyn cross-dock – w Psarach, niedaleko węzła komunikacyjnego na trasie Katowice-Warszawa. Obiekt zastąpi powierzchnie zajmowane dotąd w Czeladzi.

Nowa lokalizacja GEFCO Polska w Psarach w woj. śląskim została otwarta na początku sierpnia. Przeprowadzka z dotychczasowego biura w Czeladzi była podyktowana przede wszystkim koniecznością zwiększenia powierzchni zajmowanych przez firmę wskutek rozwoju, przybycia nowych klientów i chęci podniesienia komfortu pracy.

Nowe biuro i magazyn GEFCO Polska znajdują się na terenie DL Invest Park, który zlokalizowany jest blisko węzła komunikacyjnego na drodze krajowej nr 86 z Katowic w kierunku Warszawy. Leży blisko lotniska, co stanowi ułatwienie dla klientów i pracowników. W lokalizacji w Psarach mieści się magazyn typu cross-dock o powierzchni 2845 m2 (zamiast dotychczasowych 2263 m2) posiadający z jednej strony 10 doków naczepowych, z drugiej 2 doki naczepowe, 8 ramp kurierskich oraz 1 rampę najazdową.

Nowy magazyn klasy A umożliwi m.in. magazynowanie wysokiego składowania. Obiekt czynny jest 5 dni w tygodniu 24h/ dobę. W magazynie zastosowano ekologiczne rozwiązania mające na celu zmniejszenie zużycia energii i ciepła – należą do nich m.in.: siatka świetlików wykorzystujących naturalne światło, lampy LED z czujkami ruchu oraz centralne ogrzewanie.

W nowej lokalizacji GEFCO Polska w Psarach znajduje się również biuro o pow. 692 m2 (zamiast dotychczasowych 510 m2), w którym pomieszczenia ma spedycja drobnicowa i całopojazdowa.

Otwarte przez GEFCO Polska nowe powierzchnie magazynowe dostosowane są do obsługi klientów różnych specjalizacji. Aktualnie spółka realizuje zlecenia przede wszystkim dla firm z branży motoryzacyjnej, a także budowlanej, przemysłowej i elektrycznej oraz aktywnie poszukuje klientów również z pozostałych sektorów

– mówi Tomasz Pardela, Kierownik Oddziału Psary, GEFCO Polska.

Źródło: GEFCO