Supply Chain

Pomysł DPD na peak świąteczny

13 sierpnia 2018

DPD testuje nowy pomysł na usługi kurierskie, które wypróbuje podczas tegorocznego świątecznego szczytu paczkowego. Do współpracy zaprosi osoby z działalnością gospodarczą, ale nie posiadające samochodu dostawczego.

DPD Polska podpisała umowę ze spółką MAN Trucks & Bus Polska na dostarczenie pojazdów MAN TGE 3.140 w wersji furgon. Samochody posłużą do testów nowego podejścia do realizowania usług kurierskich. Pilotaż zostanie przeprowadzony w okresie tegorocznego świątecznego szczytu paczkowego w największych oddziałach.

Do projektu zapraszane są osoby prowadzące działalność gospodarczą lub gotowe do jej założenia, ale nieposiadające samochodu dostawczego.

Pilotaż odbędzie się w największych oddziałach DPD, m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie.

Przygotowania do tegorocznego szczytu paczkowego rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie, a efektem naszych prac jest pilotażowy program z producentem samochodów MAN

– mówi Maciej Głowacki, Dyrektor ds. Operacji w DPD Polska.

Zamówienie obejmuje 140 pojazdów MAN TGE. Pojazdy charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz wyposażeniem złożonym m.in. z klimatyzacji, systemu Start & Stop, kierownicy z regulacją w dwóch płaszczyznach oraz fotela kierowcy amortyzowanego pneumatycznie. Próg załadunku umieszczony jest na wysokości około 39 cm.

Źródło: DPD