Magazyn

DB Schenker i Veikkaus podpisały umowę

6 września 2018

Firma Veikkaus korzystając z możliwości DB Schenker, wybrała rozwiązanie proponowane przez operatora dotyczące obsługi logistycznej centrum dystrybucji w pobliżu Helsinek. Rozwiązanie zakładało przeniesienie działalności magazynowej Veikkaus z dwóch lokalizacji w Finlandii do nowego magazynu DB Schenker – Avia Distribution Centre w miejscowości Vantaa – w celu utworzenia centrum serwisowego oraz usprawnienia działań logistyczno-transportowych.

Rozwiązanie zaproponowane przez DB Schenker zapewnia magazynowanie oraz dystrybucję 230 000 przesyłek rocznie, przy łącznej liczbie 160 000 dostaw z gwarantowaną realizacją w ciągu 24 godzin do około 7 000 sklepów Veikkaus. Avia Distribution Centre oferuje także usługi o wartości dodanej, takie jak magazyn z systemem zabezpieczeń, dział wysyłki kuponów loteryjnych, etykietowanie, paletyzowanie, pakowanie oraz cięcie papieru.

Całkowita powierzchnia logistyczna centrum dystrybucji, na której znajduje się 31 000 miejsc paletowych, wynosi 20 000 m². Centrum znajduje się niedaleko głównej siedziby DB Schenker w Finlandii i zaledwie kilka kilometrów od największego lotniska w kraju – międzynarodowego portu lotniczego w Vantaa, oraz od autostrady łączącej wszystkie większe miasta.