Relacje

Tempo zmian przyspiesza, napędzając łańcuchy dostaw

18 października 2018

Tak można by podsumować tematykę panelowych dyskusji podczas dzisiejszego, ostatniego dnia konferencji 3PL Value Creation North America Summit, zorganizowanej w Chicago przez Armstrong & Associates Inc. – firmę doradczą i badającą rynek logistyczny na całym świecie. Wydawnictwo Media 4 Business jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Globalne megatrendy, zarówno w sferze technologii, jak i oczekiwań klientów oraz związanych z tym trendów w zarządzaniu łańcuchami dostaw, obszary wzrostu, najbardziej obiecujące rynki wschodzące, zarówno w sferze specjalizacji logistycznych, jak i położenia geograficznego – to główne tematy dzisiejszych dyskusji. Wśród panelistów były takie osobistości, jak Chris Caplice, Executive Director Transport & Logistics Massachusetts Institute of Technology, który prowadzi program nauczania zdalnego z siedziby MIT dla dziesiątek tysięcy słuchaczy na całym świecie.

Mówiono o wszystkich fascynujących branżę technologiach. Między innymi o wystawionym w foyer sali konferencyjnej tzw. latającym robocie (aerliar robot), czyli inteligentnym, autonomicznym dronie, wyposażonym w sztuczną inteligencję, wyprodukowanym i wdrażanym przez kalifornijską firmę PINC. Urządzenie doskonale sprawdza się w do inwentaryzowania magazynów.

Jednym z nieco zaskakujących wniosków było stwierdzenie Mike’a Regana z Tranzact Technologies Inc., że wszystkie te najnowsze technologie i sztuczne inteligencje, służące do przewidywania wydarzeń, mogą rozbić się np. o … zmiany klimatyczne, powodujące, że niespodziewana śnieżyca (do której niedaleko dzisiaj w Chicago, gdzie rano temperatura wynosiła 2 st. C) może wszystko – tak ładnie poukładane – zakłócić.

Z Chicago – Marek Loos