Zarządzanie

Modernlog i ITM Polska 2019 – wkraczamy w fazę logistyki 4.0!

4 grudnia 2018

Nowoczesność, innowacyjna logistyka dla szeroko pojmowanego przemysłu – tym charakteryzują się targi Modernlog. Organizacja tego wydarzenia w towarzystwie ITM Polska – największej imprezy wystawienniczej branży przemysłowej w Europie Środkowo-Wschodniej, pozwala na ekspozycję produktów i przedstawienie możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie.

– Nowoczesna logistyka jest odpowiedzią na dynamiczne zmiany zachodzące w globalnej gospodarce. Zmieniają się nie tylko kanały sprzedaży, w której wiodącą rolę odgrywa e-handel, ale przede wszystkim zaczynamy odczuwać zmiany w związku z brakiem odpowiednich kadr. Według ostrożnych szacunków w samych USA do 2030 roku będzie brakowało ok. 25 milionów pracowników. Giganci już zdają sobie z tego sprawę, dlatego też przyszłością są roboty w magazynach, na halach produkcyjnych, autonomiczne wózki czy też odpowiednie oprogramowanie pozwalające gospodarować posiadanymi zasobami. Wkraczamy w fazę logistyki 4.0!przekonuje Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.

Najbliższą edycję Modernlog tworzą cztery salony: Magazyn przyszłości, Nowoczesne systemy transportu, E-commerce i omnichannel oraz Budownictwo magazynowo-produkcyjne.

Magazyn przyszłości

Koncepcja salonu: Magazyn przyszłości wpisuje się w światowy trend zwiększającego się zainteresowania logistyką wewnątrzzakładową i popularyzacją modelu Lean Manufacturing. Będzie to idealne miejsce dla wystawców oferujących najbardziej aktualne rozwiązania dotyczące procesów wewnętrznych w magazynach i halach produkcyjnych.

Nowoczesne systemy transportu

Śmiało można powiedzieć, że dziś firmy bez nowoczesnych systemów transportu zostają daleko w tyle za konkurencją.

Dbając o właściwy i dobrze funkcjonujący transport wewnątrzzakładowy, firma zabiega jednocześnie o wysoką wydajność swojego biznesu, obniżenie kosztów magazynowania i zadowolenie kontrahentów oraz klientów. Brak odpowiednich, nowoczesnych środków transportu wewnętrznego, konieczność wykonywania większości prac bezpośrednio przez pracowników czy niedobory sprzętowe – to wszystko nie tylko znacząco opóźnia pracę, obniżając jej efektywność, ale jednocześnie stanowi źródło zagrożeń dla zatrudnionych osób. Dlatego oferta prezentowana w ramach salonu „Nowoczesne Systemy Transportu” pozwoli przybliżyć najnowsze rozwiązania wpływające na usprawnienie systemu transportu wewnątrzmagazynowego – dodaje Mateusz Nowakowski.

E-commerce i omnichannel

Wraz z rozwojem technologii i możliwości internetu punktem obowiązkowym w strategii handlowej producentów i przedsiębiorstw handlu detalicznego jest omnichannel i e-commerce. Stąd pomysł na stworzenie salonu tematycznego poświęconemu tym zagadnieniom na Modernlog. Konsumenci oczekują możliwości wyboru najwygodniejszego kanału podczas zakupu. Logistyka jest branżą odgrywającą kluczową rolę w procesie wdrażania modelu omnichannel, na który składają się działania zarówno online jak i offline. W ofercie prezentowanej na Modernlog znajdą się nowoczesne rozwiązania dotyczące: SEO, CRM, systemów płatności, usług kurierskich, systemów sklepowych, platform sprzedażowych czy oprogramowania.

Budownictwo magazynowo-produkcyjne

Wisienką na torcie Modernlog jest salon: Budownictwo magazynowo – produkcyjne. Eksperci w kolejnych latach prognozują utrzymanie wysokiego popytu na powierzchnie magazynowo-produkcyjne w Polsce. E-commerce, logistyka i produkcja lekka to główne sektory, które będą napędzać zapotrzebowanie na powierzchnie przemysłowo-logistyczne na terenie całego kraju. Dzięki zmianie przepisów i zniesieniu ograniczeń terytorialnych, dotyczących specjalnych stref ekonomicznych, Polska stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną lokalizacją dla dużych inwestycji zagranicznych planowanych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Salon: Budownictwo magazynowo-produkcyjne  jest odpowiedzią na tak dynamicznie rozwijający się rynek i panujące na nim trendy. To szansa dla zwiedzających na poznanie aktualnej oferty deweloperów oraz propozycji nowoczesnych rozwiązań infrastruktury magazynowej.

Ubiegłoroczna edycja ITM Polska 2018, w ramach której odbywały się targi Modernlog była rekordowa – na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 zwiedzających z branży przemysłowej.

Targi Modernlog oraz ITM Polska odbędą się 4-7 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Więcej na: www.modernlog.pl