Zarządzanie

DB Schenker logistyczną TOP Marką

13 grudnia 2018

DB Schenker został uznany za najbardziej medialną markę w branży. Firma zajęła pierwsze miejsce w rankingu TOP Marka 2018 w kategorii transport i logistyka. Wyniki badania na temat najsilniejszych marek opublikował magazyn Press we współpracy z PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

TOP Marka to największe badanie siły medialnej marek działających na polskim rynku. O pozycji w rankingu decydował wskaźnik siła marki. To wypadkowa kilku zmiennych: liczby publikacji, impaktu, czyli potencjału dotarcia do odbiorców i indeksu sentymentu – oceny komunikatów pod względem wydźwięku pozytywnego, neutralnego lub negatywnego.

W badanym okresie operator logistyczny docierał do odbiorców, komunikując m.in. wdrożenia ekologicznych rozwiązań w logistyce i transporcie, w tym działania mające na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Uwagę zwróciły informacje o testach platooningu realizowanych przez DB Schenker we współpracy z MAN, czy otwarciu korporacyjnego centrum IT w Warszawie. W publikacjach pojawiały się również informacje dotyczące oferowanych rozwiązań, np. uruchomienia linii oceanicznej z Karaczi do Gdańska a także zaangażowania firmy w wolontariat pracowniczy i w akcje typu Szlachetna Paczka.

Raport powstał po przeanalizowaniu materiałów z prasy, internetu i social mediów, które pojawiły się od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku. XI edycja Top Marek 2018 uwzględniła blisko 500 marek z 50 branż. W każdej z nich wyłoniono 10 marek, o których pisano najwięcej. W kolejnym etapie szczegółowo przeanalizowano materiały dotyczące każdej z nich. Dzięki przeprowadzonemu badaniu firmy mogą ocenić skuteczność komunikacji i wprowadzić ewentualne zmiany w jej sposobie.

DB Schenker to wiodący dostawca zintegrowanych usług logistycznych dla biznesu. Jako globalny operator dostarcza kompleksowe rozwiązania logistyczne: lądowe (drogowe, kolejowe, intermodalne), oceaniczne, lotnicze oraz logistykę kontraktową. DB Schenker posiada na świecie 2 tys. lokalizacji i zatrudnia prawie 70 tys. pracowników. W Polsce, w 17 terminalach, 12 magazynach i w agencjach celnych operator zatrudnia ponad 2 tys. osób. Firma jest częścią koncernu Deutsche Bahn AG.

Źródło: DB Schenker