Magazyn

Astro WMS Express. Ekspresowe wdrożenie dla VIVE GROUP

14 grudnia 2018

Bazując na 40-letniej historii i doświadczeniu z 500 wdrożeń, firma Consafe Logistics zaproponowała nowy model prowadzenia projektu magazynowego – flagowy system Astro WMS został wzbogacony o formułę Express. Pierwszym klientem w Polsce, który skorzysta z tego rozwiązania jest Grupa VIVE.

VIVE to organizacja specjalizująca się w recyklingu tekstyliów, obecnie stawiająca pierwsze kroki na rynku 3PL. Magazyn firmy, zlokalizowany w nowo powstającej inwestycji Panattoni Park Kielce, liczy ponad 26 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni z przeznaczaniem pod logistykę. – Dostosowanie pracy magazynu do najwyższych standardów rynkowych to jeden z kluczowych celów, gdyż będą one miały bezpośredni wpływ na jakość obsługi naszych klientów. Przed nami debiut na rynku 3PL, a to wiąże się z potrzebą elastyczności, ponieważ każda branża ma swoją własną specyfikę i przeróżny wachlarz produktów. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie firmy Consafe Logistics, która nie tylko posiada bogate doświadczenie i specjalizuje się
w obszarze 3PL, ale także ma w swej ofercie wdrożenie typu Express – wyjaśnia Igor Jeliński, Dyrektor Zarządzający Grupy VIVE.
Gdy w grę wchodzi presja czasu, pojawia się obawa, czy usługa nie straci na jakości. Consafe Logistics udowadnia, że uproszczony pakiet wdrożeniowy oparty na zdefiniowanych procesach
i wstępnie skonfigurowanym systemie to świetna opcja, która oznacza szybką implementację
i gwarantuje najwyższą jakość. – Pierwsza faza pracy nad wdrożeniem odsłoniła potrzebę standaryzacji procesów. Tym bardziej cieszy nas fakt, iż nasz nowy klient, VIVE Group, podjął decyzję o ekspresowym wdrożeniu, które zrealizujemy w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W ten sposób będziemy mogli dostarczyć w szybkim tempie system WMS działający według standardu, co pozwoli klientowi efektywnie, bezpiecznie i niskokosztowo rozwijać się zarówno w obszarze recyklingu, jak i na nowym polu usług logistycznych. W przyszłości, gdy pojawi się potrzeba rozbudowy programu o dodatkowe funkcjonalności, będziemy mogli wykorzystać potencjał zaawansowanych modułów Astro WMS – tłumaczy Marcin Figlarek, Application Consultant w Consafe Logistics.