Supply Chain

ID Logistics obsługuje sklep internetowy Norauto Polska

18 grudnia 2018

ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, konsekwentnie rozszerza zakres współpracy z Norauto Polska, siecią sklepów motoryzacyjnych i serwisów samochodowych. Teraz operator odpowiada za obsługę logistyczną zamówień, składanych w sklepie internetowym www.norauto.pl. Tym samym w mszczonowskim centrum dystrybucji Norauto, zarządzanym przez ID Logistics, scentralizowano obsługę wszystkich kanałów sprzedaży sieci w Polsce, zarówno stacjonarnej jak i e-commerce.  

W ramach obsługi e-commerce, ID Logistics odpowiada za kompletowanie, kontrolę poprawności przygotowanych zamówień oraz, przy współpracy z firmą kurierską, wysyłkę zakupionych artykułów do klientów. Asortyment towarów, dostępny w centrum dystrybucji, jest bardzo zróżnicowany i obejmuje 2 700 SKU (rodzajów) artykułów składowanych w magazynie oraz sezonowych, dostarczanych przez dostawców zewnętrznych. Są to artykuły i akcesoria samochodowe, o różnych wymiarach, kształcie i wadze, od żarówek, wycieraczek, akumulatorów, części zamiennych po opony, foteliki samochodowe i bagażniki dachowe.

„Najmniejszym, skompletowanym przez nas zamówieniem w ramach obsługi kanału e-commerce, było pojedyncze etui na kluczyki samochodowe, a największym bagażnik dachowy. Z punktu widzenia obsługi magazynowej, głównym wyzwaniem będzie dla nas obsługa sprzedaży sezonowej, przede wszystkim opon” uzupełnia Paweł Gajda, kierownik działu obsługi Norauto, ID Logistics Polska.

Rozszerzenie zakresu współpracy o obsługę kanału e-commerce wymagało od ID Logistics wprowadzenia zmian zapewniających efektywną obsługę magazynową. Dotyczyły one m.in. nowej organizacji miejsc składowania, związanej z dostosowaniem ich do przechowywania artykułów czekających na wysyłkę i zwrotów. Kluczowe znaczenie dla operatora miała też integracja systemu zarządzania magazynem z systemem firmy kurierskiej doręczającej zamówiony towar do klientów, co pozwala m.in. na drukowanie etykiet oraz przygotowanie wysyłek pobraniowych. Ze względu na znaczny wzrost ilości obsługiwanego towaru, zatrudniono także nowych pracowników.

 „Dynamicznie rozwijający się w Polsce rynek e-commerce wymaga od operatorów logistycznych dostosowania operacji i powierzchni magazynowych do potrzeb tego kanału dystrybucji. W procesie obsługi klienta z sektora e-commerce zadanie operatora logistycznego polega nie tylko na wywiązywaniu się z zadań w zakresie logistyki, ale również stanowi integralną część kreowania wizerunku marki klienta. Profesjonalne przygotowanie i kompleksowe rozwiązania logistyczne, jakimi dysponuje ID Logistics, umożliwiły nam sprawne przeprowadzenie projektu uruchomienia platformy e-commerce w magazynie w Mszczonowie. W kolejnych miesiącach planujemy wspólną optymalizację procesów e-commerce” mówi Agnieszka Tuszyńska-Pączkiewicz, koordynator ds. logistyki, Norauto Polska.

„E-commerce ma kluczowe znaczenie w naszej strategii rozwoju na polskim rynku. Obsługa sklepu internetowego Norauto to pierwszy krok, teraz będziemy wzmacniać ofertę skierowaną do tej branży. Z pewnością skorzystamy z doświadczenia i know-how Grupy ID Logistics, europejskiego lidera w obsłudze e-commerce” podsumowuje Sylwia Dunn, dyrektor ds. rozwoju, ID Logistics Polska.

ID Logistics rozwija współpracę z Norauto Polska

ID Logistics współpracuje z Norauto Polska od października 2016 roku, kiedy to zostało uruchomione centrum dystrybucji Norauto w Mszczonowie. Na początku operator odpowiadał za realizację zamówień składanych przez 19 centrów samochodowych w Polsce oraz zarządzanie depozytem opon klientów w ramach tzw. przechowalni sezonowej. Firmy stopniowo rozszerzały zakres współpracy. Po przejęciu w 2017 roku przez Norauto sieci Feu Vert i integracji punktów sprzedaży, liczba centrów samochodowych zaopatrywanych przez ID Logistics zwiększyła się do 39. Kolejnym krokiem było rozszerzenie zasięgu geograficznego dostaw o Rumunię, gdzie ID Logistics zaopatruje 6 centrów samochodowych Norauto. W tym roku w mszczonowskim magazynie wprowadzono też obsługę zamówień ekspresowych oraz system kontroli i rejestracji pakowania dostaw.

Źródło: ID Logistics