Magazyn

Prologis odpowiada na wysoki popyt na Słowacji i oddaje dwa magazyny do użytku

16 stycznia 2019

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował dzisiaj o ukończeniu budowy dwóch nowych obiektów spekulacyjnych o łącznej powierzchni 25 300 metrów kwadratowych na terenie cieszącego się dużym zainteresowaniem Prologis Park Bratislava.

Inwestycje obejmują:

  • 9 800 metrów kwadratowych w Budynku 14, z których 2 700 metrów kwadratowych wynajęto już firmie Electronic Star, zajmującej się handlem detalicznym online, a 2 900 metrów kwadratowych – Blitshtein Trading, dystrybutorowi żywności działającemu na głównych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej.
  • 15 500 metrów kwadratowych w Budynku 20.

W obu nowych budynkach wdrożono ponadstandardowe rozwiązania opracowane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek 14 to pierwszy magazyn Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym na części dachu zamontowano panele słoneczne. Jest to jedna z globalnych inicjatyw firmy w zakresie ESG (Enviromental, Sustainability, Governance), dzięki którym zdolność produkcji energii słonecznej w portfolio Prologis na świecie osiągnęła dotychczas moc 175 megawatów. Budynek 20 to z kolei pierwszy obiekt w parku o wysokości 12 metrów w świetle. Oba budynki wyposażone są w standardowe oświetlenie LED, które zainstalowano na 74 procentach powierzchni w parku, a także w system smart-meteringu, wspierany przez profesjonalny zespół zarządców Prologis, którzy są do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę.

Po ukończeniu budowy dwóch nowych obiektów logistycznych, całkowita powierzchnia Prologis Park Bratislava to ponad 386 000 metrów kwadratowych z potencjałem rozbudowy o kolejne 58 000 metrów kwadratowych. Prologis Park Bratislava leży 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy, w odległości 2 kilometrów od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego lotniska. Z portfolio operacyjnym 4,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na dzień 30 września 2018 r.).

źródło: www.prologiscee.eu