Transport i Spedycja

TBX zamierza powiększyć flotę swoich pojazdów

30 stycznia 2019

TBX Logistics podsumowuje 2018 rok jako dobry pod względem finansowym, pełen wyzwań i wprowadzania udoskonaleń. Pomimo przeszkód, jakie napotkała branża TSL w minionym roku, TBX nie zwalnia tempa. W 2019 roku firma planuje powiększyć liczbę pojazdów floty kontraktowej, jak również kontynuować politykę rozwoju, m.in. wchodząc na rynek wschodni i wdrażając nowe technologie.

2018 rokiem trudności dla branży TSL

Ostatnie lata w gospodarce upłynęły pod znakiem intensywnego wzrostu gospodarczego. Rok 2018 przyniósł jednak kilka niepokojących sygnałów o spowolnieniu ekonomicznym. Budżet państwa zakłada niższy PKB Polski niż w latach ubiegłych, tj. 3,7% w roku 2020 r. (dla porównania w 2017 r. PKB Polski wyniósł 4,8%). Analizując ostatnie dane GUS oraz wskaźnik PMI (najniższy od 4 lat!), pokazujący nastroje w przemyśle, wydaje się, że kolejny rok będzie pełen wyzwań. Zmiany dotkną również branżę TSL. Polscy przewoźnicy, którzy są potęgą na europejskim rynku transportowym, muszą zmierzyć się z wieloma problemami: pakietem mobilności, BREXITem, brakiem kierowców. Wcześniejsze prognozy dotyczące wzrostu branży TSL niewątpliwie będą wymagać rewizji.

Udany rok dla TBX

Z perspektywy TBX Logistics, miniony rok był kolejnym okresem wzrostu dla firmy, specjalizującej się w przewozach chłodniczych krajowych i międzynarodowych. Spółka rozwija się dynamicznie i zdobywa coraz większą liczbę klientów. Za główne czynniki sukcesu uznaje rosnącą liczbę zamówień, koncentrację na głównej specjalizacji oraz zwiększone zaangażowanie w poprawę wydajności.

W ostatnim roku firma poszerzyła swoje udziały w rynkach UE, gdzie z powodzeniem realizuje przewozy w temperaturze kontrolowanej i pozyskuje nowe zlecenia. „Wykonujemy przewozy niemal do wszystkich krajów Europy, a od nowego roku uruchomiliśmy dostawy również na kierunkach wschodnich. Każdego dnia w trasę w Polsce i w Europie wyrusza kilkadziesiąt pojazdów należących do naszej floty. Przewozimy w różnych relacjach produkty mleczne, mięsne, wyroby piekarnicze oraz warzywa i owoce”– dodaje Marcin Jeziorski, Prezes Zarządu TBX Logistics.

Z optymizmem w przyszłość

Zdaniem TBX Logistics, pomimo zmieniającej się sytuacji gospodarczej zapotrzebowanie na usługi przewozowe nie zmaleje, a rosnący na nie popyt wymagać będzie inwestowania w kapitał ludzki, infrastrukturę oraz w rozwiązania technologiczne. Dlatego też firma nie zamierza poprzestać na obecnych osiągnięciach i w najbliższych latach planuje powiększenie floty pojazdów chłodniczych. Większą uwagę chce poświęcić również promowaniu i oferowaniu usług dodatkowych dla transportu, takich jak: ubezpieczenia, karty paliwowe czy urządzenia do poboru opłat drogowych. Zapowiada także rozwijanie usług magazynowania typu cross-docking dla produktów chłodniczych.

Czeka nas kolejny intensywny rok. Przed nami jasno zdefiniowane cele i plany, a realizacja programu inwestycyjnego pomoże nam je osiągnąć” – mówi Marcin Jeziorski. “Inwestycje są kluczowe dla prowadzenia naszej bieżącej działalności oraz umacniania pozycji firmy na rynku. Chcąc utrzymać ten pozytywny kurs, zwiększamy nakłady na rozwój pracowników, nowe technologie, a także innowacyjne rozwiązania usprawniające procesy logistyczno-operacyjne.

Źródło: TBX