Magazyn

Agility uruchamia nowoczesne centrum logistyczne w Bahrajnie

31 stycznia 2019

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie. W Bahrajnie firma uruchomiła właśnie nowe centrum logistyczne o powierzchni 28.500 m². Będzie pełniło funkcję regionalnego węzła logistycznego i dystrybucyjnego oraz umożliwi Agility rozwój usług z obszaru magazynowania, spedycji, transportu oraz usług specjalistycznych. Koszt tej inwestycji wyniósł 10 mln USD.

Nowe centrum logistyczne Agility położone jest w Hidd, w północnej części Bahrajnu.  Ma pojemność 17 tys. miejsc paletowych. Zastosowane w nim rozwiązania umożliwiają składowanie towarów w temperaturze otoczenia, w warunkach chłodniczych i w stanie zamrożonym, a także obsługę ładunków wysokowartościowych.

Zayed Alzayani, Minister przemysłu, gospodarki i turystyki Bahrajnu, mówi: „Królestwo Bahrajnu przechodzi dynamiczną transformację ekonomiczną i przyciąga coraz liczniejsze inwestycje międzynarodowe. Branża logistyczna odgrywa w tym procesie niezwykle istotną rolę. Najważniejsze czynniki wspierające rozwój tego sektora to strategiczne położenie geograficzne Bahrajnu, rozbudowa infrastruktury, korzystne połączenia transportowe oraz polityka władz wspierająca rozwój działalności gospodarczej. Budowa regionalnego centrum logistycznego to naturalny krok w działaniach Agility, która wzmacnia swoją obecność w Bahrajnie od 2003 roku”.

Najnowszy raport Banku Światowego szacuje, że wzrost gospodarczy w Bahrajnie w 2019 roku wyniesie 2,6 proc. Jego głównymi czynnikami będzie zwiększenie wydobycia ropy naftowej oraz ogromne inwestycje. W 2017 roku całkowita wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych wyniosła 733 mln USD, z czego 10 proc. przypadło na inwestycje w obszarze transportu i logistyki.

Agility, dysponujące flotą ponad 200 pojazdów, jest czołowym dostawcą rozwiązań transportowych w Bahrajnie, zapewnia też obsługę celną międzynarodowym korporacjom, które tu działają. Uruchomienie nowego centrum logistycznego w Hidd jest związane z rozbudową floty samochodowej i będzie wspierać jej rozwój w regionie.

źródło: www.agility.com