Zarządzanie

Logistyka w Expo Silesia

1 lutego 2019

Salon LOGISTEX to przedsięwzięcie poświęcone szeroko pojętej logistyce. Koncepcja wydarzenia oparta jest na kompleksowej prezentacji potencjału firm z sektora logistycznego oraz dostawców usług dla tej branży. Gwarantuje to, że podczas wydarzenia w jednym miejscu będzie można spotkać właścicieli firm logistycznych, przedstawicieli sieci handlowych, osoby zarządzające centrami logistycznymi i magazynowymi, reprezentantów sektora publicznego, a także inwestorów oraz deweloperów powierzchni magazynowych.

Dodatkowo w dniu 28 lutego odbędzie się specjalne spotkanie organizowane i prowadzone przez Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing wraz z Brytyjsko-Polską Izbą Handlową pt. „Zapewnienie ciągłości w międzynarodowych łańcuchach dostaw a BREXIT”.

Postępująca automatyzacja magazynów pozwala na optymalizację zachodzących w nim procesów, takich jak: składowanie, przygotowanie oraz wysłanie towarów dedykowanych dla różnych sektorów przemysłu. Przyszłoroczna edycja Salonu Logistyki odbędzie się w ramach Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting, co sprzyjać będzie połączeniu innowacyjności i nowoczesności z logistyką oraz branżą przemysłową.

Miejsce organizacji wydarzenia – województwo śląskie, ze względu na doskonałe skomunikowanie leży w obszarze dużego zainteresowania najemców oraz deweloperów logistycznych. Powoduje to iż firmy dystrybucyjne postrzegają ten region jako bazę logistyczno-transportową obsługującą nie tylko Polskę, ale również Państwa ościenne. Wszystkie te czynniki w połączeniu ze świetną infrastrukturą drogową zapewniają dużą liczbę – 8 milionów potencjalnych klientów.

Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGISTEX odbędzie się w dniach 27 – 28 lutego 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

źródło: www.logistex.pl