Inteligentne Technologie

Automatyzacja magazynu centralnego Grupy ASMET we współpracy z TGW

5 lutego 2019

Asmet Sp. z.o.o Sp.k., jedna z największych polskich firm dostarczających elementy złączne, wybrał firmę TGW jako głównego projektanta oraz dostawcę dla nowego w pełni zautomatyzowanego centrum logistycznego wybudowanego w miejscowości Moszna-Parcela, koło Warszawy. Projekt zostanie zrealizowany do końca marca 2020 roku.

Dzięki zrealizowaniu inwestycji automatycznego magazynu w nowym centrum dystrybucyjnym polska firma znacząco zwiększy poziom obsługi swoich klientów oraz pojemność swojego magazynu. Realizacja inwestycji przygotuje spółkę do globalnego wzrostu na następne lata. Dodatkowo, znaczne skrócenie czasu realizacji zleceń z 4 godzin do zaledwie 30 – 60 minut umożliwi, iż zlecenia, które były dotychczas realizowane po północy będą realizowane o godzinie 15. Ponad to wykorzystanie automatyzacji przeciwdziała problemom z niedoborem kadry magazynowej, który coraz dotkliwiej dotyka stołecznego regionu i Polski.

Zlecenie obejmuje konstrukcję nowego automatycznego centrum dystrybucji bazującego na systemie wózków shuttle, multifunkcjonalne stacje do kompletacji towarów i pakowania. Dodatkowo stworzone zostaną specjalne strefy przyjęcia i wydania towaru oraz automatyczny bufor na puste pojemniki.

Elementem bazowym nowego rozwiązania jest 3-alejowy system wózkowy shuttle, który oferuje 60 000 lokacji składowych dla pojemników. Jako metodologię kompletacji przyjęto system towar-do-człowieka. Z wykorzystaniem 32 poziomowego składowania w alejach jest to system znacznie bardziej efektywnijszy niż obecne stosowane rozwiązanie kompletacji w modelu człowiek-do-towaru. Wysoko wydajne rozwiązanie składowania pojemników umożliwia dostawę pojemników do stacji kompletacyjnych w odpowiedniej kolejności umożliwiając optymalne przygotowanie zarówno zleceń typu Kanban jak i realizację zleceń innych typów.

Podczas podpisywania umowy uwzględniono także kontrakt serwisowy z Grupą ASMET, który obejmuje planowane inspekcje oraz wsparcie przez 6 dni roboczych w tygodniu. Kontrakt zawarty jest na dwa lata z możliwością przedłużenia o kolejne 24 miesiące. Odpowiedni pakiet części zamiennych a tażke niewymagająca częstych przeglądów technologia TGW powodują, wysoką dostępność systemu i operacyjne bezpieczeństwo Klienta. Inwestycja w ASMET  powoduje, że Klient z większym spokojem patrzy w przyszłość.

źródło: www.tgw-group.com