Magazyn

ESA logistika z kolejnym projektem in-house, tym razem pod nadzorem celnym

11 lutego 2019

ESA logistika, spółka należąca do japońskiej grupy Hitachi Transport System, zakończyła implementację projektu na nowej przestrzeni magazynowej w Radomiu. Drugi już magazyn w tym mieście jest jednocześnie pierwszym o specyfice składu celnego w historii firmy w Polsce. Z uwagi na przechowywany towar, obiekt objęty jest nadzwyczajną ochroną, nawet jak na standardy firmy znanej z wprowadzania na rynek unikalnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa.

Lokalizacja na bardzo trudnym rynku magazynowym w centralnej Polsce oraz liczne obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa były nie lada wyzwaniem – podkreśla Rafał Komorowski, Business Innovation Manager odpowiedzialny za wdrożenie projektu – Bardzo ważnym jest jednak to, iż nasza firma specjalizuje się w projektach niestandardowych, dopasowanych do specyfiki działania systemu logistycznego klienta, co czyni każdy z nich wyjątkowym i „szytym na miarę”. Dzisiaj jednak skupiamy się już wyłącznie na pracy operacyjnej, bo wyzwania związane z implementacją mamy za sobą.

Najważniejszym wyróżnikiem tego projektu są najwyższej klasy systemy bezpieczeństwa oraz specjalny system procedur, zgodny z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi wytycznymi charakterystycznymi dla branży tytoniowej. Z uwagi na współpracę nie tylko z Klientem, ale także z organami państwowymi, system WMS musiał zostać specjalnie zaprojektowany, by umożliwić integrację z wykorzystywanymi programami oraz odpowiednią kolekcję danych. Międzynarodowa grupa specjalistów ESA z powodzeniem wykorzystując doświadczenie zdobyte w trakcie dziesięciu już lat pracy na polskim rynku, szczegółowo zaplanowała każdy aspekt procesu implementacji także w tym projekcie. Praca magazynu będzie możliwa dzięki zaangażowaniu dedykowanego zespołu, który uprzednio został przeszkolony na terenie funkcjonującego od ponad roku magazynu ESA logistika w Radomiu.

 

Przygotowania do uruchomienia projektu trwały kilkanaście miesięcy i obejmowały także wspólne z Klientem projektowanie przestrzeni magazynowej i socjalnej oraz infrastruktury. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży tytoniowej, możliwe było zrealizowanie projektu, zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem.

Źródło: ESA logistika