Magazyn

ROHLIG SUUS Logistics podsumowuje 2018 rok w logistyce kontraktowej

22 lutego 2019

200 tys. m kw. osiągnęła powierzchnia magazynów obsługiwanych przez ROHLIG SUUS Logistics w 2018 roku. To aż o 31 proc. więcej niż rok wcześniej. Operator otworzył nowe magazyny multiklienckie w strategicznych lokalizacjach w kraju i wygrał przetarg na obsługę centralnego magazynu Whirlpool na Polskę.

W minionym roku ROHLIG SUUS Logistics uruchomił nowe powierzchnie magazynowe w Szczecinie, Białymstoku i Krakowie. Nowe obiekty to magazyny multiklienckie, które powstały dla firm poszukujących nowoczesnych i wyspecjalizowanych usług logistycznych. Zostały zaprojektowane według autorskich rozwiązań firmy z wykorzystaniem niestandardowej wysokości oraz zmienionej siatki słupów. Obiekty wyposażone zostały w wózki systemowe VNA skonstruowane do pracy w magazynach wysokiego składowania o korytarzach nieznacznie szerszych niż sam wózek. Zastosowane rozwiązania pozwalają na znacznie bardziej efektywne zagospodarowanie powierzchni magazynowej w porównaniu do standardów rynkowych.

Poza inwestycjami w nowoczesne powierzchnie i ich wyposażenie, kluczowe znaczenie dla ROHLIG SUUS Logistics miało usprawnienie procesów operacyjnych z zastosowaniem nowych technologii. Operator, jako pierwszy w Polsce, do codziennej pracy magazynierów wdrożył inteligentne rękawice do skanowania kodów kreskowych, które poprawiają wydajność pracy. Operator przeprowadził również testy pionierskiego na rynku polskim rozwiązania – kart rejestrujących mikroruchy pracowników. Zadaniem urządzeń jest monitorowanie bezpieczeństwa i czasu pracy, a także usprawnienie komunikacji na terenie rozległych hal magazynowych.

źródło: www.suus.com