Relacje

Ogólnopolska inauguracja nowego projektu Waimea Holding S.A.

3 kwietnia 2019

Grupa Kapitałowa Waimea Holding S.A. rozpoczyna w całej Polsce realizację nowego projektu Małe Magazyny. 3 kwietnia br. w Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa inaugurująca nową inwestycję Waimea MM – Małe Magazyny. W konferencji wzięli udział przedstawiciele inwestora – Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A., Urzędu Miasta Bydgoszcz oraz Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy Prezes Zarządu Waimea Holding S.A. Andrzej Rosiński zaprezentował nowy projekt Grupy Kapitałowej Waimea Holding S.A. Waimea MM – Małe Magazyny. Waimea Holding S.A. rozpoczyna proces budowy hal magazynowych klasy A z małymi modułami magazynowymi do sprzedaży i na wynajem. W całej Polsce, w miastach powyżej 150 tysięcy mieszkańców, powstanie kilkadziesiąt tego typu obiektów na działkach o powierzchni od 1,8 ha do 3 ha. Hale o powierzchni całkowitej między 7 000 a 15 000 mkw. będą posiadać własną infrastrukturę – pomieszczenia biurowo-socjalne, uniwersalne bramy przeładunkowe oraz parkingi. Powierzchnie magazynowe – małe moduły, w zależności od lokalizacji, będą dostępne już od 300 do 1 000 mkw. Budynki, poprzez dostępność małych modułów magazynowych wraz z udogodnieniami, będą tworzyć wygodne miejsce do prowadzenia działalności z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Pierwsze tego typu inwestycje inwestor planuje zrealizować w Bydgoszczy, w Nadarzynie koło Warszawy, w Poznaniu oraz  w Gdańsku. Waimea Holding będzie także zarządzać nieruchomościami oraz świadczyć usługi komercjalizacji na zlecenie przyszłych inwestorów.

Pierwsza inwestycja Waimea MM – Małe Magazyny została przygotowana do realizacji w Bydgoszczy. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na czerwiec br. Projekt Małe Magazyny w Bydgoszczy przewiduje budowę 19 modułów magazynowych o powierzchni 527 mkw. wraz z towarzyszącą powierzchnią biurowo-socjalną 86 mkw. Budynek klasy A o powierzchni 11 780 mkw. jest zaprojektowany z podziałem na moduły magazynowo-produkcyjne, z możliwością uruchomienia produkcji lekkiej, wraz z dedykowanym do każdego modułu zapleczem biurowo-socjalnym.

Do dyspozycji najemców będą obszerne place manewrowe oraz miejsca parkingowe W ramach projektu Waimea MM stawki czynszu będą oferowane w polskich złotych. Inwestycja powstanie w doskonałej lokalizacji, w południowo-wschodniej części miasta Bydgoszcz z dostępem do komunikacji miejskiej, przy ulicy Mokrej róg Chemicznej. Dogodne połączenie z autostradą A1 i drogą ekspresową S10 oraz z Portem Lotniczym w Bydgoszczy zapewnia dobry dostęp do inwestycji. Atutem bydgoskiej lokalizacji jest jej doskonałe miejskie położenie, które gwarantuje dostęp do pracowników oraz transportu publicznego.

źródło: waimeaholding.pl