Magazyn

Coca‑Cola HBC Polska otwiera rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w regionie małopolskim

18 kwietnia 2019

16 kwietnia 2019 r. Coca‑Cola HBC Polska, lider polskiego rynku produkcji napojów bezalkoholowych, otworzyła rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach k. Niepołomic. Obiekt wysokiego składowania o powierzchni 4700 m. kw. pozwoli na dodatkowe magazynowanie 4600 palet. Wartość inwestycji wyniosła 12 mln zł. Inwestycja ta jest kolejnym etapem rozwoju Coca‑Cola HBC Polska w regionie małopolskim.

Rozbudowane Centrum Logistyczne w zakładzie produkcyjnym w Staniątkach zostało uroczyście otwarte przez kierownictwo Coca‑Cola HBC Polska z prezesem Jaakiem Mikkelem i dyrektorem niepołomickiego zakładu Krzysztofem Putem na czele. W wydarzeniu wzięli udział także burmistrz Niepołomic, Roman Ptak, wicestarosta wielicki, Henryk Gawor, przedstawiciele władz samorządowych województwa, wykonawcy inwestycji, klienci firmy z regionu Małopolski oraz reprezentanci krakowskich ośrodków akademickich, w których kształcą się m.in. przyszłe kadry zakładu.

„Polska to jeden z kluczowych rynków Grupy Coca‑Cola Hellenic, jednego z największych na świecie rozlewców napojów The Coca‑Cola Company. Potwierdzeniem tego są nasze dotychczasowe i planowane inwestycje. Od początku naszej działalności, nieustannie inwestowaliśmy w Polsce w nasze zakłady produkcyjne, infrastrukturę logistyczno-magazynową oraz liczne elementy wsparcia całego łańcucha dostaw i rynku. Tylko w latach 2012 – 2016 kwota naszych inwestycji wyniosła 435 mln złotych. I to nie koniec, bo w latach 2017 – 2020 planujemy zainwestować kolejne ponad pół miliarda złotych, między innymi w nasz małopolski zakład” – powiedział Jaak Mikkel, prezes zarządu Coca‑Cola HBC Polska.

źródło: www.pl.coca-colahellenic.com/pl/