Inteligentne Technologie

EVEROAD wprowadza ASCLEPIOS – pierwszy program prognozowania ryzyka w przemyśle transportowym

23 kwietnia 2019

Everoad, europejski lider w cyfryzacji transportu drogowego towarów, ogłasza wprowadzenie Asclepios (grec. bóg sztuki lekarskiej) – pierwszego narzędzia do minimalizacji i zarządzania ryzykiem w transporcie drogowym, które w pełni wykorzystuje potencjał Big data.

Pomysł stworzenia narzędzia wziął się z obserwacji, że problem przewidywania i zarządzania ryzykiem w ostatnich latach nie został zaadresowany w żaden znaczący sposób. Zespół badawczo-rozwojowy w Everoad postanowił zmienić paradygmat zarządzania ryzykiem ze sposobu reaktywnego na proaktywny, aby pomóc działowi spedycji określać priorytety w codziennych zadaniach i znacznie poprawić relacje z klientami. Narzędzie wykorzystuje wszystkie dane zebrane podczas transportów zrealizowanych przez Everoad od momentu powstania firmy w 2016 r., aby zidentyfikować czynniki ryzyka, a następnie ustalić prawdopodobieństwo wystąpienia poszczególnych zagrożeń w dostawach. Algorytm tworzy profile ryzyka dla danego transportu oraz nawiguje potencjalne zagrożenia na bazie różnych profili przewozów. Samouczący się Algorytm pozwala każdego dnia uzyskać sklasyfikowaną listę̨ zagrożeń transportowych od najbardziej do najmniej ryzykownego.

Narzędzie było testowane przez trzy miesiące na zleceniach opublikowanych na platformie cyfrowej Everoad i pozwoliło na zidentyfikowanie ponad 70% incydentów transportowych, jednocześnie zmniejszając ich wskaźnik o 50%. To wielki sukces zespołu badawczego oraz ogromne możliwości dla naszych klientów. Opracowywane są już nowe funkcje, które wkrótce zostaną zaimplementowane, a wśród nich ma znaleźć się opcja przewidywania ryzyka w czasie rzeczywistym, automatyzacja powiadomień i uwzględnienie większej ilości parametrów, takich jak warunki pogodowe, ruch drogowy czy sezonowość.

źródło: www.everoad.com/pl/