Zarządzanie

Jak pomagają pracownicy GEFCO Polska?

24 kwietnia 2019

GEFCO Polska podsumowuje działania zrealizowane w 2018 r. w ramach wolontariatu pracowniczego. W tym okresie zespół firmy zorganizował 27 akcji charytatywnych i wsparł ponad 10 fundacji, inicjatyw i osób prywatnych. Najważniejszym celem GEFCO Polska w tym obszarze było świadome i aktywne zaangażowanie pracowników oraz realizacja postulatu Partners, Unlimited, który podkreśla budowanie partnerskich relacji całej grupy z otoczeniem.

Aktualnie wolontariat pracowniczy GEFCO Polska aktywnie angażuje ponad 100 osób, co stanowi aż 20% całego zespołu firmy. Dzięki zaangażowaniu tak dużej grupy w minionym roku udało się zorganizować 27 akcji charytatywnych, a wsparcie ze strony spółki i jej pracowników otrzymało ponad 10 fundacji, inicjatyw i osób prywatnych. Organizacje, którym udzielana jest pomoc, zostały wybrane w głosowaniu przez samych pracowników.

Na początku 2018 r. firma GEFCO Polska zdecydowała, że działalność charytatywna prowadzona w ramach wolontariatu pracowniczego otrzyma określone ramy. Każda organizowana akcja jest koordynowana przez wskazaną osobę, a nad całością czuwa wyłoniona reprezentacja pracownicza z całej Polski. Fundacje i inicjatywy, którym udzielane jest wsparcie, wybrali pracownicy w głosowaniu. Spośród zgłoszonych propozycji największe poparcie zyskały:

  1. Fundacja Gajusz z Łodzi pomagająca dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom
  2. Fundacja Siepomaga prowadząca platformę zbiórek charytatywnych
  3. Akcja Spełnij Jedno Marzenie, której celem jest realizacja bożonarodzeniowych życzeń najmłodszych
  4. Fundacja Azylu pod Psim Aniołem prowadząca schronisko dla zwierząt
  5. schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu

Przez cały rok pracownicy zorganizowali 27 akcji charytatywnych wspierających zarówno wcześniej wytypowane organizacje, jak i inicjatywy dodatkowe. Zespół firmy angażował się również w oddawanie rzadkiej grupy krwi, kampanie informacyjne dla dawców szpiku, świąteczne wizyty z prezentami u rodzin potrzebujących czy charytatywne imprezy sportowe. Ważnym założeniem wolontariatu GEFCO Polska jest angażowanie pracowników w tego typu działania oraz budowanie więzi z wytypowanymi do współpracy fundacjami.

źródło: www.pl.gefco.net/pl/