Inteligentne Technologie

IKEA rozszerza zakres stosowania inteligentnej rękawicy-skanera po udanych testach

26 czerwca 2019

Ikea wprowadza nowinkę technologiczną w niemieckim centrum logistycznym. Ikea Germany po pomyślnie zakończonej fazie testów zdecydowała się na wprowadzenie do użytku inteligentnych rękawic ze skanerem. Decydującym czynnikiem jest 100-procentowa akceptacja pracowników.

450 pracowników centrum logistycznego w Dortmundzie będzie korzystało z rękawiczek ze skanerami Proglove. Zgodnie z zapewnieniami monachijskiej firmy, za sprawą rękawic procesy przemysłowe staną się bardziej wydajne i ergonomiczne. Ponadto średni całkowity skan czas został skrócony o 50 procent z 7,0 sekund do 3,5 sekundy.

Najbardziej oczywistą zaletą urządzeń przemysłowych ProGlove jest to, że użytkownicy zawsze mają „wolne ręce”. Odłączane skanery kodów kreskowych są połączone ze specjalną rękawicą, a następnie noszone z tyłu dłoni użytkownika. W przeciwieństwie do konwencjonalnych skanerów pistoletowych, użytkownicy nie muszą szukać lub niezręcznie łączyć się z uchwytem sufitowym. Przy 40 gramach urządzenia ProGlove są najlżejszymi i najmniejszymi skanerami na świecie. Przyczyniają się również znacząco do zwiększenia ogólnej jakości kompletacji. Ponieważ pracownicy otrzymują bezpośrednią informację wizualną, akustyczną i dotykową i natychmiast zauważają błędy, takie jak nieprawidłowo zeskanowany artykuł.

źródło: www.proglove.com