Transport i Spedycja

Grupa Geis przejęła oddział Kühne + Nagel w Niemczech

15 lipca 2019

1 kwietnia bieżącego roku Grupa Geis przejęła od firmy Kühne + Nagel oddział transportu lądowego w Lichtenfels. W ręce Grupy przeszedł cały górnofrankoński oddział wraz z 50-cio osobową załogą i pełnym wyposażeniem. „Dzięki tej akwizycji wzmocniliśmy swoją obecność w tej lokalizacji” – komentują wspólnicy zarządzający, Hans-Georg Geis i Wolfgang Geis. „Ponadto transport międzynarodowy, w którym specjalizuje się ten oddział, idealnie pasuje do pakietu usług, które świadczymy w regionie”.

Nowo przejęty zakład należał dotychczas do sieci transportu drobnicowego 24plus. W przyszłości będzie współpracować z największą niemiecką siecią transportu drobnicowego IDS. „Przekazując oddział w Lichtenfels Grupie Geis, doprowadzamy do wzmocnienia sieci IDS, która stanie się jeszcze gęstsza i wydajniejsza. Partner IDS oferuje klientom Geis we Frankonii doskonałą obsługę. Sprzedaż oddziału w Lichtenfels jest zatem posunięciem win-win dla wszystkich zainteresowanych”– wyjaśnia Nicholas Minde, członek zarządu Kühne + Nagel Deutschland, odpowiedzialny za transport lądowy.

Nowy oddział oznacza wzmocnienie sieci Grupy Geis, co w efekcie przyniesie wymierne korzyści klientom. „Lichtenfels ma optymalną lokalizację – znajduje się dokładnie tam, gdzie spotykają się nasze trzy rejony IDS: Bad Neustadt, Norymberga i Naila” – wyjaśnia Klaus Stäblein, członek zarządu firmy Geis. „W perspektywie każdy z tych trzech rejonów odda fragment swego terenu nowemu oddziałowi, dzięki czemu zyskamy krótsze drogi transportu i uwolnimy potencjał przyszłego rozwoju. Oczywiście także w Lichtenfels zamierzamy pozyskiwać nowych klientów i zdobywać nowe rynki, a w przyszłości sukcesywnie je rozbudowywać”.

źródło: www.geis-group.pl