Zarządzanie

Joni Sundelin nowym CEO Grupy HUB logistics

23 sierpnia 2019

Joni Sundelin został nowym dyrektorem generalnym grupy HUB Logistics. Pełnić będzie obowiązki dyrektora generalnego od 1 listopada 2019 r.

Nowy CEO dołączy do HUB Logistics po 7 latach pracy w firmie Finavia, gdzie dotychczas pełnił funkcję dyrektora lotniska Helsinki-Vantaa. Przedtem zajmował również stanowiska w ramach wyższej kadry zarządzającej w firmach takich jak Tamro i Itella/Posti, od kilkunastu lat rozwijając doświadczenie związane z logistyką i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Joni Sundelin posiada tytuł magistra ekonomii.

Nowy CEO widzi ogromny potencjał dla dalszego rozwoju grupy HUB Logistics.

– HUB jest prywatną spółką fińską. Szybko się rozwija, jest profesjonalna i coraz szerzej wchodzi na rynek europejski. Joni podkreśla, że HUB ma obecnie bardzo dobrą bazę  klientów i wiele możliwości rozwoju zarówno w Finlandii, jak i w Polsce.

Od kilku lat założyciel HUB, Aarno Törmälä, pełnił funkcję CEO i prezesa zarządu logistyki HUB. Po mianowaniu nowego CEO, będzie mógł w pełni skoncentrować się na swoich obowiązkach jako szef rady nadzorczej.

– Potrzebowaliśmy osoby z odpowiednimi umiejętnościami zawodowymi i międzynarodowym doświadczeniem, aby dalej rozwijać naszą firmę. Joni doskonale łączy te dwie cechy. Nadszedł czas, aby przekazać obowiązki dyrektora generalnego i nadal wspierać rozwój HUB logistics jako jej właściciel, mówi Törmälä.

Założona w 1992 r. grupa HUB Logistics jest niezależnym, prywatnym operatorem logistycznym z siedzibą w Finlandii z niemal 30-letnim doświadczeniem w zarządzaniu logistyką i łańcuchem dostaw. Usługi świadczone przez HUB obejmują outsourcing logistyki wewnętrznej, logistykę magazynową (w tym rozwiązania z zakresu automatyki), doradztwo w zakresie logistyki i łańcucha dostaw (oferowane w Polsce pod istniejącą od ponad 15 lat marką Logisys), a także szereg usług o wartości dodanej. HUB oferuje również produkcję opakowań drewnianych, projektowania opakowań i usługi pakowania, a także kompleksowe usługi z zakresu spedycji.

źródło: www.hub.fi/pl/