Zarządzanie

Grupa RAJA ogłasza zakup spółek Staples Solutions

28 sierpnia 2019

Grupa RAJA – lider w dziedzinie dystrybucji opakowań, zaopatrzenia i sprzętu dla przedsiębiorstw – ogłasza zamiar zakupu spółek Staples Solutions we Francji, Włoszech i Hiszpanii. Staples Solutions jest wiodącym dostawcą produktów, usług oraz rozwiązań biurowych dla przedsiębiorstw w Europie.

Kontrakt dotyczy czterech marek: JPG, Mondoffice, Kalamazoo oraz Bernard. Planowana transakcja wpisuje się w strategię Grupy zakładającą zwiększanie sprzedaży, rozszerzanie bazy klientów i różnicowanie oferty produktowej. Po przejęciu wymienionych podmiotów zatrudnienie w Grupie RAJA zwiększy się do prawie 3000 etatów, a obroty osiągną kwotę 1 mld euro. Ten ruch  pozwoli Grupie RAJA na włączenie do oferty gamy produktów i sprzętu dla małych i średnich firm oraz dużych międzynarodowych koncernów. Grupa będzie mogła rozwijać  współpracę z europejskimi klientami we wszystkich branżach.

Po planowanym nabyciu Grupa RAJA zajmie kluczowe pozycje na dwóch głównych rynkach dystrybucji B2B: artykułów i mebli biurowych oraz produktów do utrzymywania czystości i konserwacji. Grupa zainwestuje w kupione marki firmy Staples Solutions, której działalność związana z dystrybucją B2B w połączeniu z wielokanałową strategią stanowi uzupełnienie aktualnych działań. Transakcja zostanie sfinalizowana w październiku po uzyskaniu oficjalnego zatwierdzenia i zakończeniu konsultacji z przedstawicielami pracowników.

źródło: www.rajapack.pl