Magazyn

Szczecin – rozpoczęcie budowy nowego parku logistycznego

19 września 2019

Exeter Property Group, jako jeden z największych zarządców inwestycyjnych nieruchomości logistycznych, przemysłowych i biurowych w Ameryce Północnej i Europie, rozpoczyna we wrześniu tego roku budowę nowego projektu w Szczecinie o powierzchni 79 tys. mkw.

Exeter Park Szczecin to najlepsza lokalizacja dla potrzeb logistyki i produkcji wynikająca z naturalnego połączenia pomiędzy Polską, Niemcami i krajami skandynawskimi. Park położony jest zaledwie 3 kilometry od autostrady A6 łączącej się z niemiecką A11 i jedynie 27 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej. Z uwagi na bliskość centrum Szczecina gwarantuje duży rynek zbytu i wykwalifikowaną siłę roboczą. Exeter Park Szczecin oferuje swoim klientom 24-godzinną ochronę, liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych, przestronne place manewrowe, dogodny dostęp do transportu publicznego i wiele innych udogodnień ułatwiających magazynowanie i dystrybucję towarów.

Wśród licznych atutów parku są między innymi: wysoki standard techniczny, znakomite połączenie komunikacyjne, bliskość lotniska w Goleniowie i portu w Świnoujściu – mówi Katarzyna Pyś-Fabiańczyk, Director Leasing & Development, Exeter Property Group.

Lokalizacja, w której budujemy Exeter Park Szczecin jest lokalizacją sprawdzoną. Exeter jest również właścicielem położonego w pobliżu Northwest Logistics Park. Park ten ma 62 tys. mkw. powierzchni najmu i cały czas utrzymuje 100 proc. poziom wynajmu. Podjęliśmy decyzję o budowie Exeter Park Szczecin, żeby umożliwić rozwój naszym obecnym najemcom jak również zaproponować tę świetną lokalizację nowym klientom – mówi Waldemar Grabka, Partner w Exeter Property Group.

Exeter posiada lub zarządza ponad 650 tys. mkw. powierzchni magazynowej w całej Polsce.

Źródło: Exeter Property Group