Supply Chain

Pionier branży intralogistyki wzmacnia polski rynek

30 października 2019

Dematic, wiodący dostawca zintegrowanych technologii automatyzacji, oprogramowania oraz usług do optymalizacji łańcucha dostaw, będący częścią Grupy KION, stawia swoje pierwsze kroki nad Wisłą. Razem z siostrzanymi firmami Linde MH oraz STILL, które zdążyły już zdobyć uznanie i zaufanie na polskim rynku, oferuje pełen wachlarz produktów i oprogramowania dla intralogistyki. Firma niedawno otworzyła swój nowy oddział w Polsce z siedzibą w Poznaniu.

Dematic jest światowym liderem intralogistyki. Podejście firmy oparte jest na współpracy z branżą, czego wynikiem jest optymalizacja łańcucha dostaw: począwszy od w pełni zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania z paletami, poprzez magazyny drobnych towarów z urządzeniami AS/RS do skrzynek, po bardzo kompaktowe rozwiązania, takie jak systemy workowe i wózkowe AutoStore®. Firma umiejętnie łączy ze sobą różne technologie w celu uzyskania – w zależności od potrzeb klienta – pełnej lub częściowej automatyzacji (asortyment budują m.in. przenośniki, sortowniki, różne rozwiązania kompletacji, w tym kompletacji przez roboty oraz szeroka gama pojazdów sterowanych automatycznie i wózków widłowych). Wszystkie usługi z oferty wzbogacone o oprogramowanie firmy Dematic, SAP i całodobowy serwis są teraz dostępne dla polskich partnerów biznesowych.

WZMACNIANIE RELACJI Z POLSKIMI KLIENTAMI

Wejście na polski rynek wydaje się naturalne z perspektywy rozwoju biznesowego firmy. „Duży wzrost przychodów, strategiczne położenie, obfitość zasobów naturalnych oraz dobrze wykształcona kadra – wszystkie te elementy budują pozytywny wizerunek polskiego środowiska gospodarczego. Polska to duży i atrakcyjny rynek dla inwestorów międzynarodowych, oferujący bardzo dobre możliwości biznesowe – mówi Rainer Buchmann, CEO Dematic na Europę Środkową. – Poprzez lokalną obecność w Poznaniu, nasza firma może szybko i bezpośrednio odpowiedzieć na zapotrzebowanie małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych branż zainteresowanych inwestycją w magazyny towarzyszące produkcji i dystrybucji, oferując zarówno sprawdzone, jak i innowacyjne technologie automatyzacji” – dodaje.

W dniach 5-7 listopada na targach TransLogistica w Warszawie będzie można zapoznać się z pełnym asortymentem zautomatyzowanego magazynowania. Na stoisku klienci zobaczą wersje demonstracyjne wybranych rozwiązań oraz produkty innowacyjne prezentowane po raz pierwszy.

źródło: www.dematic.com/en-au/