Inteligentne Technologie

Android zdobywa nowe terytoria. Rewolucja w magazynach i halach produkcyjnych

22 listopada 2019

Najpopularniejszy system operacyjny na świecie niebawem będzie… jeszcze bardziej popularny. Wraz ze wstrzymaniem wsparcia dla kolejnych wersji Windowsa wykorzystywanych na urządzeniach mobilnych, Android wkracza tryumfalnie do magazynów, hal produkcyjnych i firm dystrybucyjnych.

Mobilna wersja systemu Windows z różnych powodów nie zrobiła oszałamiającej kariery w sektorze konsumenckim, ale jeśli chodzi o sprzęt klasy korporacyjnej – mobilne urządzenia wykorzystywane do pracy w wymagającym środowisku hali magazynowej, produkcyjnej czy firmy dystrybucyjnej – to Windows był zdecydowanym liderem. Teraz jednak era dominacji flagowego produktu Microsoftu w tym segmencie urządzeń dobiegła końca. Potentat stopniowo wycofuje się ze wsparcia dla kolejnych wersji systemu przeznaczonych dla urządzeń mobilnych klasy korporacyjnej. Stracił je już m.in. Windows Embedded CE 6.0, a w styczniu przyszłego roku Microsoft porzuci ostatni przyczółek, Windows Embedded Handheld 6.5. To ogromny problem dla użytkowników urządzeń mobilnych wykorzystujących te rozwiązania, głównie firm zajmujących się produkcją, dystrybucją czy magazynowaniem – koniec z aktualizacjami, rosnące z każdym dniem zagrożenie dla płynności funkcjonowania i przede wszystkim dla bezpieczeństwa danych.

Podobnie jak w sektorze konsumenckim, Microsoft zaleca użytkownikom sprzętu klasy korporacyjnej migrację do systemu Android. Kwestiom związanym z tą tranzycją poświęcona będzie konferencja, która odbędzie się w grudniu w Warszawie. – Rezygnacja z Windowsa i migracja do OS Android to dziś dla wielu przedsiębiorców nie kwestia wyboru, ale konieczności. Jak każda taka zmiana, tak i ta budzi u wielu z nich rozmaite obawy i wątpliwości. Dlaczego trzeba jej dokonać? Jak ją przeprowadzić nie powodując szkodliwych przestojów w działaniu firmy? Jaki konkretnie sprzęt wybrać, żeby konieczna zmiana przyniosła przedsiębiorstwu największy pożytek?– mówi Marek Kuropieska, prezes zarządu Aspekt Sp. z o.o., firmy zajmującej się automatyczną identyfikacją produktów i usług, lidera na polskim rynku w tej branży.

Tym i pokrewnym kwestiom poświęcona będzie bezpłatna konferencja „Rewolucja ANDROID – zmiany w mobilnych systemach operacyjnych”, którą firma Aspekt Sp. z o.o. organizuje w grudniu w Warszawie. Partnerami wydarzenia są firmy Soti i Zebra, jedne z największych firm technologicznych na świecie, których przedstawiciele również podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. – Wciąż zbyt niska jest świadomość wśród przedsiębiorców konkretnych, wymiernych korzyści płynących z migracji do OS Android. To dynamicznie rozwijająca się platforma, na której swoją uwagę koncentrują dzisiaj najwięksi gracze dostarczając coraz doskonalsze aplikacje i wytrzymałe, nowoczesne urządzenia mobilne. Dzięki nim można w niedostępny wcześniej sposób usprawnić operacje magazynowe, jednocześnie otwierając zupełnie nowe drogi ekspansji dla swojego przedsiębiorstwa. Samo wdrożenie nowych rozwiązań, również dzięki popularności systemu Android w segmencie konsumenckim, może być zaskakująco proste. O tym, między innymi, chcemy mówić podczas konferencji – mówi Marek Kuropieska.

Chcesz dowiedzieć się więcej?  Firma Aspekt zaprasza na bezpłatną konferencję „Rewolucja ANDROID – zmiany w mobilnych systemach operacyjnych”. Więcej Informacji pod adresem: https://www.datasolutions.net.pl/