Magazyn

GIC powiększa platformę logistyczną P3 poprzez zakup portfolio Maximus za ok. 950 milionów EUR

13 grudnia 2019

GIC, pochodzący z Singapuru, państwowy fundusz majątkowy, podpisał umowę kupna za około 950 mln EUR europejskiego portfolio nieruchomości logistycznych („Maximus”) od funduszy zarządzanych przez grupę Apollo Global Management, Inc. (NYSE: APO), wiodącego zarządcę globalnych inwestycji alternatywnych. Transakcja jest zgodna ze strategią GIC dążącą do zwiększania platformy logistycznej P3 oraz do umacniania pozycji P3, jako wiodącego dewelopera i zarządcy nieruchomości logistycznych w Europie.

Portfolio Maximus o powierzchni ponad 1 000 000 mkw., składa się z 28 aktywów logistycznych zlokalizowanych w kluczowych hubach logistycznych takich krajów europejskich, jak: Niemcy, Polska, Słowacja, Holandia, Belgia i Austria. Portfolio będzie zarządzane przez P3 i umożliwi ekspansję dewelopera w Europie Zachodniej. Najemcy znajdujących się w portfolio obiektów reprezentują między innymi takie branże, jak: motoryzacja, elektromobilność, dystrybucja, e-commerce, logistyka ostatniej mili. Zakończenie transakcji jest planowane na pierwszy kwartał 2020 roku pod warunkiem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia i otrzymania wszystkich wymaganych zezwoleń regulacyjnych.

Lee Kok Sun, Chief Investment Officer, GIC Real Estate, mówi: „Dla długoterminowego inwestora, jakim jest GIC logistyka pozostaje atrakcyjnym sektorem, który będzie nadal się rozwijać, wspierany przez zdecydowany wzrost branży e-commerce, dlatego przewidujemy, że będzie generować stabilne dochody w długim okresie czasu. Platforma logistyczna P3 w Europie jest istotną częścią naszego globalnego portfolio logistycznego, a ta transakcja, dotycząca nabycia wysokiej jakości dochodowych europejskich aktywów logistycznych jest spójna z naszą strategią efektywnego umacniania pozycji P3 jako wiodącego dewelopera i zarządcy nieruchomości logistycznych w regionie.”

Otis Spencer, Chief Investment Officer, P3 Logistic Parks, mówi: „P3 jest dobrze przygotowane do zintegrowania portfolio Maximus z naszą istniejącą europejską platformą magazynową. Nasza obecność na rynkach lokalnych oznacza, że posiadamy odpowiedni zespół i zasoby, żeby skutecznie zarządzać i powiększać wartość aktywów również z myślą o kliencie końcowym. To jedna z największych transakcji inwestycyjnych na europejskim rynku nieruchomości tego roku, a największa w Niemczech. Jest odzwierciedleniem naszej wieloaspektowej strategii inwestycyjnej, która zakłada zwiększanie udziału w rynku europejskim zarówno dzięki budowaniu nowych nieruchomości, jak i kupowaniu już istniejących. Przy wsparciu naszego właściciela, GIC, aktywnie poszukujemy kolejnych możliwości inwestowania w celu dalszego wzmacniania naszej pozycji pośród wiodących europejskich deweloperów i zarządców nieruchomości logistycznych.”

Sebastian-Dominik Jais, Partner, Apollo European Principal Finance dodaje: „Cieszymy się, że w związku z tą transakcją będziemy dalej umacniać nasze relacje z GIC, i z niecierpliwością oczekujemy na dalsze poszukiwania możliwości inwestowania w bardzo atrakcyjne aktywa w różnych lokalizacjach, w tym w Niemczech, jako część wieloletniego mandatu inwestycyjnego naszych funduszy European Principal Finance.”

źródło: www.p3parks.com/pl