Zarządzanie

Dematic prezentuje innowacje i znormalizowane rozwiązania z zakresu automatyzacji

27 stycznia 2020

Już niebawem na targach LogiMAT 2020 w Stuttgarcie firma Dematic zaprezentuje innowacje i znormalizowane rozwiązania z zakresu automatyzacji. W dniach 10-12 marca niekwestionowany specjalista intralogistyki przedstawi między innymi swoje nowe rozwiązanie zwane Micro-Fufillment. Kryjący się pod tą nazwą innowacyjny system automatyzacji starannie dostosowano do wymagań detalistów o wysokich wskaźnikach przepustowości – system automatycznie kompletuje zamówienia w czasie maksymalnie jednej godziny. Kolejną atrakcją będzie premiera nowego systemu Dematic Multishuttle 2 E obejmująca jego pokaz na żywo. System przechowuje, buforuje i szereguje produkty pomiędzy magazynem a kompletacją zamówień. Ponadto, w celu optymalizacji przechowywania palet, zastosowano w nim rozwiązanie Dematic Pallet Unit Storage Handling (PUSH), dzięki czemu składający się ze sprawdzonych komponentów modułowy system konfigurowany jest zgodnie z konkretnymi wymaganiami klienta. Oferowane przez sztuczną inteligencję (AI) możliwości dla intralogistyki Dematic pokaże na przykładzie systemu Automated Mixed Case Palletizing System (AMCAP). Wszystkie te nowinki będzie można osobiście poznać w nowo zaprojektowanej i powiększonej do dwóch pięter ekspozycji Dematic w Hali 1 (stoisko H61).

– Naszą misją jest współpraca z klientami we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań, których modułowość zapewnia elastyczność i skalowalność. Celem jest stała optymalizacja i wydajna obsługa materiałów, nawet w przypadku wzrostu lub zmian procesowych w przyszłości – podkreśla Jessica Heinz, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesu Dematic na Europę Centralną. Dzięki swojemu nowemu rozwiązaniu Micro-Fufillment, ekspert w obszarze intralogistyki – Dematic – ustanawia nowe standardy dystrybucji wielokanałowej. Innowacyjny system automatyzacji kompletuje zamówienia w pełni automatycznie w ciągu maksymalnie jednej godziny. Dzięki zwartej konstrukcji o powierzchni mniejszej niż 900 m2 można go instalować w miastach bezpośrednio na zapleczach sklepów detalicznych lub jako osobne miejskie centra realizacji, co wpływa na szybkość dotarcia do konsumenta końcowego przy znacznie skróconym czasie dostawy.

Rozwiazanie Dematic Micro-Fufillment składa się ze sprawdzonych technologii, takich jak Dematic Multishuttle. Na targach LogiMAT Dematic po raz pierwszy publicznie zaprezentuje jego najnowszą generację, Dematic Multishuttle 2 E, który służy optymalizacji przechowywania i wyszukiwania zunifikowanych i znormalizowanych opakowań. Ta nowa wersja systemu zapewnia wyższą przepustowość przy zwiększonej dokładności, jednocześnie współpracując ze wszystkimi obecnymi komponentami skrajni, takimi jak szyny, przenośniki podnośnikowe i regałowe, oraz z opatentowanym, unikalnym systemem transferu między alejkami. Rozwiązanie dynamicznie relokuje towary w czasie rzeczywistym, dostarczając właściwy produkt we właściwe miejsce we właściwym czasie, jednocześnie zapewniając monitorowanie kluczowych wskaź­­ników wydajności. W konsekwencji gwarantuje to przejrzystość obsługi. Oprogramowanie Dematic iQ (lub alternatywnie opcja SAP) koordynuje wszystkie procesy logistyczne w magazynie pomiędzy kompletacją a pakowaniem.

Na stoisku zaprezentowane zostanie również zoptymalizowane rozwiązanie do automatyzacji przechowywania palet, Dematic PUSH. System działa na zasadzie modułowej – jest konfigurowany stosownie do wymagań ze sprawdzonych i zoptymalizowanych komponentów standardowych, co poz­wala na krótkie czasy instalacji. Zwarta konstrukcja i wysoka gęstość przechowywania umożliwiają również optymalizację wykorzystania dostępnej przestrzeni. W porównaniu z ręcznym magazynem palet oszczędności sięgają 20%. Wydajność wynosi do 400 palet na godzinę.

Podczas LogiMAT 2020 Dematic pokaże pierwsze zastosowanie AI w zautomatyzowanym rozwiązaniu AMCAP – wysokowydajnym systemie do uszeregowanej, w pełni automatycznej paletyzacji różnych towarów i opakowań na paletach lub kontenerach rolkowych. Skalowalna konstrukcja umożliwia elastyczną przepustowość rzędu kilku tysięcy pojemników na godzinę w trybie wielozmianowym.

Więcej informacji na temat Dematic można znaleźć na stronie internetowej www.dematic.com/en