Magazyn

STILL RX 60 nominowany do IFOY 2020

27 stycznia 2020

Ogłoszono finalistów konkursu IFOY 2020. Jednym z produktów zakwalifikowanych do ostatecznych zmagań w kategorii „Wózek widłowy z przeciwwagą o udźwigu do 3,5 t” jest elektryczny STILL RX 60. „STILL wyznacza nowe standardy elektromobilności wózków przemysłowych” – uzasadniono nominację.

„Z rekordowym przyspieszeniem, prędkością jazdy do 21 km/h i zwiększoną szybkością unoszenia, nowy RX 60 wyznacza nowe standardy w klasie udźwigu od 2,5 do 3,5 tony. Nowa koncepcja napędu RX 60-25/35, z dwoma silnikami oferowanymi z dwoma poziomami mocy, od pierwszych chwil zachwyca połączeniem wydajności, dostępności i ergonomii. STILL oferuje także szerokie opcje wyposażenia kabiny i stanowiska operatora, zapewniając maksymalny komfort i pracę wolną od zmęczenia” – tak nowy wózek STILL RX 60-25/35 opisują w uzasadnieniu nominacji eksperci IFOY 2020.

Jako główne korzyści z użycia tego pojazdu wskazano przy tym: najwyższą wydajność obsługi ładunków w tej klasie udźwigu, najdłuższy czas pracy na jednym ładowaniu oraz przestrzenną kabinę z komputerem pokładowym STILL Easy Control. Wskazano także na znaczenie wdrożonych innowacji w szerszej perspektywie, zauważając, że wózki tej klasy udźwigu stanowią niemal 20 proc. rynku i – szczególnie w czasach systematycznej redukcji emisji CO2 – elektryczne maszyny w coraz szybszym tempie będą wypierać wózki spalinowe w branżach takich jak: przemysł samochodowy, chemiczny i elektryczny, wytwórstwo plastiku i kauczuku, inżynieria mechaniczna oraz logistyka i sprzedaż w branży FMCG. – Od premiery nowego RX 60 wiedzieliśmy, że to ważne rozwiązanie i kamień milowy na drodze do bezemisyjnego transportu wewnętrznego. Zrealizowane dotychczas niezależne badania pokazują, że wózki tej serii są w stanie obsługiwać ładunki sprawniej od spalinowych odpowiedników – niemal w każdych warunkach – mówi Paweł Włuka, Dyrektor Marketingu STILL Polska. – Cieszymy się zarówno z nominacji, jak i kolejnego kroku w kierunku bardziej ekologicznej intralogistyki – dodaje. Kolejnym etapem konkursu będą realizowane w dniach 6-13 lutego testy nominowanych rozwiązań.

źródło: www.still.pl