Inteligentne Technologie

Inteligentne skanowanie dzięki kamerze na widłach

5 lutego 2020

Podczas tegorocznej konferencji prasowej „Innovations & Highlights 2020“ Jungheinrich zaprezentował cyfrową kamerę umieszczaną na widłach do inteligentnego skanowania towarów. To najnowsze rozwiązanie wśród systemów wspomagania addedVIEW.

Zwiększona niezawodność procesów dzięki inteligentnemu skanowaniu

Za pomocą cyfrowej kamery umieszczanej na widłach wózka wysokiego składowania można odczytać kody kreskowe na regałach i ładunkach. Dzięki połączeniu z systemem zarządzania magazynem klienta za pośrednictwem interfejsu logistycznego Jungheinrich możliwe jest porównanie kodów kreskowych z danymi z systemu. Jeśli zeskanowana półka regałowa odpowiada docelowemu miejscu składowania lub zeskanowane towary odpowiadają towarom, które mają być odebrane, operator może wygodnie potwierdzić operację na wyświetlaczu. Zwiększa to niezawodność procesów oraz szybkość pobierania i odkładania towaru. Klasyczne błędy, kiedy towar jest przechowywany w niewłaściwym miejscu w regale (ale został sklasyfikowany jako prawidłowo przechowywany) zostają wyeliminowane.

Dr. Felix Riesenhuber, Head of Product Management Assistance Systems and Modules, w Jungheinrich, wyjaśnia: „Podczas ręcznego skanowania kodów kreskowych na półce regałowej lub dokumencie papierowym zawsze mogą wystąpić błędy, ponieważ lokalizacja magazynu nie jest bezpośrednio kontrolowana. Skanowanie cyfrowe za pomocą nowej kamery skutecznie pomaga zapobiegać błędom związanym ze składowaniem i pobieraniem towaru oraz skrócić czas wyszukiwania, eliminując jednocześnie błędne trasy przejazdu.”

Doskonała jakość obrazu

Nawet w trudnych warunkach oświetleniowych cyfrowa kamera może zagwarantować wysoką jakość obrazu, dynamicznie dostosowując parametry ekspozycji. Dzięki cyfrowemu wyostrzeniu kontrastów kamera o wysokiej rozdzielczości umożliwia niezawodne rozpoznawanie kodów QR nawet na wyższych półkach.

addedVIEW

AddedVIEW to grupa systemów wspomagania opartych na wykorzystaniu kamer cyfrowych. Inna funkcjonalność w ramach tej grupy produktów – addedVIEW 360° do wózków widłowych z przeciwwagą, oferuje pełny widok wokół pojazdu, w tym widok z lotu ptaka, który jest generowany przez łączenie obrazów z różnych kamer cyfrowych podłączonych do pojazdu. Dzięki temu operator może bezpiecznie i szybko poruszać się nawet w ciasnych przestrzeniach. Podobnie jak cyfrową kamerę na widłach, system ten można połączyć z systemem wspomagania Jungheinrich zoneCONTROL na tym samym wyświetlaczu i stosować jako dodatkowy moduł.

źródło: www.jungheinrich.pl