Transport i Spedycja

Kujawsko – Pomorskie z nowym oddziałem Grupy Rusak

14 lutego 2020

Rusak Business Services, jeden z liderów branży celnej w naszym kraju, otworzył kolejną filię agencji, tym razem w północnej Polsce, w znaczącym ośrodku przemysłowo logistycznym, gdzie funkcjonuje Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Nowo powstały oddział mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Wąbrzeskiej 33. Swoim klientom oferuje kompleksowy outsourcing obsługi celnej, zapewnia pomoc prawną oraz przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi. Kujawsko-pomorski oddział Grupy Rusak realizuje odprawy celne we wszystkich podstawowych procedurach – import, eksport, tranzyt – w tym TIR, a także w procedurach specjalnych takich jak uszlachetnianie czy odprawa czasowa. Bydgoski oddział posiada także miejsce do przedstawiania towarów, dzięki czemu ma możliwość realizacji odpraw celnych w procedurach uproszczonych, w tym również z odroczonym VAT-em.

Uruchomienie biura agencji celnej w Bydgoszczy  stanowi naturalny krok w realizacji strategii rozwoju zasięgu obszarowego Grupy Rusak. Ta decyzja jest także dosłownym zbliżeniem się do naszych strategicznych a także potencjalnych klientów, którzy w tym regionie prowadzą swoją działalność– powiedział Tomasz Rusak, Prezes Rusak Business Services.

Bydgoszcz – miasto wschodzące

Centralne położenie, inwestycje drogowe takie jak droga ekspresowa S5, dostępność terenów pod budowę centrów logistycznych sprawiają, że Bydgoszcz staje się coraz bardziej intersującym punktem biznesowym na logistycznej mapie Polski. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, będący jednym z największych w Polsce jest najlepszym przykładem ciągłego wzrostu inwestycji w tym regionie.

Wyraźną zachętą do prowadzenia biznesu w Bydgoszczy stają się oferowane przez ratusz zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców oraz zwolnienia z podatku dochodowego w ramach przynależności do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na terenie miasta jest zlokalizowany Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego, który oprócz stale rosnącej liczby lotów pasażerskich rozwija także usługi związane z transportem towarów – cargo. Rozbudowana infrastruktura kolejowa oraz śródlądowa stanowią ważne narzędzie przydatne w rozwoju przedsiębiorstw zlokalizowanych w Bydgoszczy i jej okolicach. Nie mniej znaczącym elementem usprawniającym funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest jego odpowiednia lokalizacja i zaplecze biurowo magazynowe, tutaj z pomocą przychodzi szeroka oferta lokali i powierzchni do wynajęcia – Panattoni Bydgoszcz, Arkada Business Park, Immobile K3, Optimum Park i wiele innych.

źródło: www.rusak.pl