Transport i Spedycja

Nowe bezpośrednie połączenie kolejowe między Belgią a Polską

11 marca 2020

Od lutego 2020 roku spółka Lineas wraz z PCC Intermodal oferują regularne połączenia kolejowe między Belgią a Polską. Trzy razy w tygodniu pociąg towarowy kursuje z Genk przez Antwerpię i Frankfurt nad Odrą do Gliwic, skąd wagony towarowe mogą być dystrybuowane w Polsce.

Lars Redeligx, CCO spółki Lineas: „To bardzo obiecujące połączenie dla sieci Lineas. Klienci mogą załadować swoje towary w Genk i Antwerpii, a my zawieziemy je bezpośrednio do węzłów handlowych w południowo-zachodniej Polsce. Podróż zajmuje jedynie 36 godzin. Podobnie, możemy transportować towary z Polski do dowolnego miejsca w Europie za pośrednictwem naszej sieci Green Xpress.”

Silesia Xpress rozszerza międzynarodową sieć Lineas. Dzięki ponad 20 celom podróży do wyboru i wzrostowi liczby pociągów o 50% w ciągu ostatnich dwóch lat, kolejne firmy przekonują się do wybrania transportu kolejowego sieci Green Xpress Network. „Nowa regularna usługa transportowa pozwoli Lineas zbudować silną pozycję w kolejnym kluczowym ośrodku w Europie. Dzięki temu klienci mogą przewozić swoje towary koleją na dłuższych odcinkach, a tym samym jeszcze lepiej optymalizować łańcuch dostaw.”

źródło: www.lineas.net