Magazyn

Dbałość o posadzki w branży logistycznej i magazynowej

18 marca 2020

Obecnie w logistyce i magazynowaniu coraz bardziej zyskują na popularności posadzki wykonane z żywicy epoksydowej. Charakteryzują się one bardzo dużą odpornością na działanie zarówno kwasów jak i zasad, a także środków czyszczących zawierających alkohol, dlatego też można je czyścić dowolnym środkiem bez ryzyka uszkodzenia nawierzchni. Są one niezwykle odporne na działanie mechaniczne i chemiczne, a także trwałe, co z powodzeniem znalazło zastosowanie w branżach, w których mamy do czynienia z poruszającymi się pojazdami. W halach magazynowych, centrach logistycznych czy warsztatach. Jak pielęgnować takie posadzki? Z pomocą przychodzą szorowarki marki Kärcher, które obecnie można nabyć zyskując dodatkowy voucher na dalsze zakupy sprzętu czyszczącego renomowanej niemieckiej marki.

Co to jest żywica epoksydowa?

Żywica epoksydowa jest polimerem. Zmieszana ze środkami wiążącymi twardnieje. Są one oprócz posadzek stosowane w farbach, klejach i różnego rodzaju kompozytach.

W przeciwieństwie do materiałów, które wiążą w momencie, gdy odparuje z nich nośnik (nośnikiem może być np. rozpuszczalnik lub woda), żywica epoksydowa nie wymaga suszenia, gdyż następuje w niej proces utwardzenia poprzez połączenie polimerów.

Kolejną zaletą jest fakt, że posadzka żywiczna maskuje niedoskonałości betonu, na przykład mikropęknięcia czy trwałe zabrudzenia, a dzięki szczelnej powłoce na powierzchni substancje na niej rozlane nie wnikają w głąb. Posadzki epoksydowe rozwiązują również problemy z kurzeniem się tradycyjnych posadzek betonowych – powłoka żywiczna zapobiega wzbijaniu się pyłu.  Ponadto żywice są odporne na zmienną pogodę. Nie szkodzi im ani zimno ani upał. Możemy też dobrać stopień antypoślizgowości posadzki. Od całkiem gładkich, które dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach socjalnych i biurowych, aż do posadzek antypoślizgowych, które znajdą swoje zastosowanie w garażach i halach.

Masz zadanie? Mamy rozwiązanie!

Do branży logistycznej i magazynowania, a także transportu warto polecić szorowarkę samojezdną  – z fotelem dla operatora. Jeśli chodzi o litraż, to w zależności od wielkości obiektu sprawdzą się modele od 90 do 250 litrów. Wszystkie modele szorowarek w ofercie Kärcher są w pełni konfigurowalne – dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta. Listwy ssące, głowice i inne elementy. Klient, korzystając z fachowego doradztwa ekspertów Kärcher, może dopasować sprzęt do specyfiki swojej firmy. To daje gwarancję niezawodnej pracy i doskonałych efektów czyszczenia.

Obecnie firma Kärcher oferuje wybrane modele tych urządzeń w ofercie, gdzie przy zakupie otrzymasz voucher na dalsze zakupy sprzętu marki Kärcher linii Professional o wartości 3 000 lub 4 000 zł.

Dlaczego Kärcher?

Szorowarki Kärcher są niezwykle wszechstronne. Nadają się  zarówno do czyszczenia podstawowego, zachowawczego, do polerowania twardych posadzek (m.in. posadzek gresowych, podłóg epoksydowych czy betonu zacieranego), a także elastycznych wykładzin podłogowych. Eksperci Kärcher zawsze dobierają sprzęt, wsłuchując się w to, co mówi Klient. Dostosowują wyposażenie urządzenia tak, aby w pełni odpowiadało konkretnym potrzebom i specyfice danego przedsiębiorstwa. Do podłóg twardych idealnie nadają się szczotki walcowe, gwarantujące do sześciu razy wyższą siłę nacisku oraz dokładne czyszczenie także powierzchni strukturalnych. Szczotki tarczowe z kolei gwarantują długi czas kontaktu z podłogą oraz czyszczenie zachowawcze gładkich powierzchni. Typ czyszczonej powierzchni ma wpływ również na wybór belek ssących. Wybór prostej belki wskazany jest najbardziej w przypadku czyszczenia wielu różnych rodzajów posadzek, a belki łukowej z kolei w przypadku czyszczenia podłóg flitowanych. Tymi wszystkimi kwestiami zajmują się zawsze indywidualnie eksperci Kärcher, więc Klient otrzymuje maszynę, która jest „uszyta na miarę” zadań, jakie ma wykonywać w konkretnym miejscu.

Szorowarki Kärcher mogą pracować w trybie ekologicznym eco!efficiency, który doskonale sprawdza się w czyszczeniu codziennym. Wpływa na obniżenie poziomu głośności pracy oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przy niewielkiej redukcji siły turbiny ssącej i silników szczotek. W przypadku modeli zasilanych bateryjnie tryb eco!efficiency dodatkowo wydłuża maksymalny czas pracy nawet o 30%.

Zaletą szorowarek Kärcher jest innowacyjny sposób dozowania środka czyszczącego (system DOSE). Zapobiega on marnotrawieniu detergentu, złemu dozowaniu go, a po dokonanym czyszczeniu pozostawianiu wody ze środkiem w zbiorniku. Dzięki temu Klient pracując urządzeniem Kärcher  jest w stanie spełnić nawet surowe normy higieny i jednocześnie zaoszczędzić na środkach czyszczących, które nie są marnowane. System DOSE gwarantuje, że środek czyszczący jest dozowany bezpośrednio na głowicę szczotkową, a jego stężenie jest regulowane bezstopniowo od 0 do 3% i może być zmieniane podczas pracy. System ten wpływa na redukcję zużycia chemii i zapobiega jej obecności w zbiorniku wody czystej, dzięki czemu wewnątrz nie tworzy się osad. System DOSE to oszczędność chemii (nie trzeba wylewać środka, z którego w danym momencie nie korzystamy) i dłuższa żywotność komponentów (dwa oddzielne zbiorniki na chemię i wodę).

Szorowarka Kärcher to urządzenie, które zapewni wymagany poziom higieny w każdym zakładzie przemysłowym i przyczyni się do wymiernych oszczędności. Zapewni bezpieczeństwo pracy i nieprzerwaną produkcję, co jest nie do przeceniania w dobie silnej konkurencji i rynkowej walce o większą wydajność i lepsze efekty.

Transport i logistyka wymaga rozwiązań, które nadążą za dynamicznymi zmianami jakie mają miejsce w tej branży. Takim rozwiązaniem są szorowarki Kärcher. Niemiecka technologia to gwarancja zadowolenia na lata, a także wymiernych oszczędności.