Transport i Spedycja

AsstrA otwiera placówkę na Węgrzech

20 marca 2020

Międzynarodowy operator transportowo-logistyczny AsstrA-Associated Traffic AG to szybko rozwijająca się grupa firm. Każdego roku korporacja wychodzi na nowe rynki, aby zbliżyć się do swoich Klientów. W 2020 roku zawita na Węgrzech. Jó reggelt!

Węgry liczące około 10 milionów mieszkańców są średniej wielkości członkiem Unii Europejskiej. Węgierska gospodarka mieszana o wysokim dochodzie zajmuje 10. miejsce w indeksie złożoności gospodarczej. Przy bardzo wysokim wskaźniku rozwoju społecznego i wykwalifikowanej sile roboczej Węgry zajmują 13. miejsca na świecie pod względem najniższego poziomu nierówności dochodów. Węgierska gospodarka jest 57. co do wielkości gospodarką na świecie i osiąga 49. najwyższy poziom PKB na mieszkańca pod względem parytetu siły nabywczej. Węgry są również 35. największą gospodarką eksportową na świecie, w dużym stopniu uzależnioną od handlu zagranicznego.

Kraj ze stolicą w Budapeszcie to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Od 2015 r. czołowymi partnerami handlowymi Węgier były Niemcy, Austria, Rumunia, Słowacja, Francja, Włochy, Polska i Czechy. Główne branże obejmują przetwórstwo spożywcze, farmaceutykę, pojazdy silnikowe, technologie informacyjne, chemikalia, metalurgię, maszyny, towary elektryczne i turystykę. W 2014 r. Węgry gościły 12,1 miliona zagranicznych turystów.

Kraj ten jest największym producentem elektroniki w Europie Środkowo-Wschodniej. Produkcja elektroniki i badania są jednymi z głównych motorów innowacji i wzrostu gospodarczego w państwie. W ciągu ostatnich 20 lat Węgry stały się także ważnym centrum technologii mobilnych, bezpieczeństwa informacji i powiązanych badań nad sprzętem.

Grupa AsstrA posiada obecnie znaczną wielkość sprzedaży na rynku węgierskim w zakresie branży spożywczej, hi-tech i chemicznej. Węgry są bardzo interesującym i atrakcyjnym rynkiem. To rozwijająca się gospodarka.

W kraju operuje wiele międzynarodowych firm działających w zakresie branży maszynowej, motoryzacyjnej, chemicznej, czy metalurgicznej. AsstrA jest bardzo zainteresowana rynkiem węgierskim. Otwierając nowe biuro, możemy być bliżej naszych węgierskich Klientów, komunikując się w ich ojczystym języku. Partnerzy AsstrA otrzymają wiele nowych możliwości rozwoju. Jestem pewien, że możemy zwiększyć wolumen sprzedaży na rynku węgierskim. AsstrA ma już portfolio lokalnych dostawców, które planujemy rozszerzyć, podkreśla Fedor Pakush, zastępca dyrektora ds. sprzedaży i marketingu w AsstrA.

Nasze biuro w Budapeszcie zapewni silne wsparcie całej grupie AsstrA. Jesteśmy gotowi świadczyć usługi drogowe w krajach Europy Zachodniej i Wschodniej, co jest wielką korzyścią dla naszych Klientów.

Ponadto, w oparciu o naszą wiedzę fachową w regionie krajów WNP, chcemy połączyć węgierskie przedsiębiorstwa z krajami na wschodzie. Planujemy rozwinąć Nowy Jedwabny Szlak między Chinami a Węgrami”, dodaje Fedor Pakush.

Budapeszt jest finansową i biznesową stolicą Węgier. Stanowi znaczący ośrodek gospodarczy uznany przez Globalization and World Cities Research Network za miasto alfa. Jest to druga najszybciej rozwijająca się gospodarka miejska w Europie.

Na poziomie krajowym Budapeszt jest głównym miastem biznesowym Węgier i stanowi 39% jego dochodu narodowego. W 2015 r. miasto osiągnęło produkt metropolitalny brutto o wartości ponad 100 miliardów dolarów, co czyni go jedną z największych gospodarek regionalnych w Unii Europejskiej.

Biuro AsstrA w Budapeszcie zapewni lepszą obsługę Klientów i dostawców na rynku węgierskim. Węgry mają dobrą lokalizację geograficzną, dzięki czemu nasz zespół w Budapeszcie będzie również wspierać rozwój biur AsstrA w sąsiednich miastach, jak Bukareszt i Praga. Serbii, Chorwacji i innym krajom bałkańskim możemy również świadczyć ulepszone usługi logistyczne, takie jak transport kolejowy z Chin lub transport drogowy z Europy Zachodniej. Nowe węgierskie biuro oznacza nowe możliwości dla Klientów korporacyjnych AsstrA”, dodaje Botond Kovacs-Mate, kierownik oddziału i country manager dla regionu Węgier w grupie AsstrA.

źródło: asstra.pl