Magazyn

Amazon otwiera ultranowoczesne centrum logistyczne w Gliwicach

1 kwietnia 2020

Największe zrobotyzowane centrum logistyki e-commerce w Gliwicach to ósmy już obiekt logistyczny Amazon w Polsce.

Od 2014 roku firma stworzyła w kraju łącznie ponad 16 000 stałych miejsc pracy. Teraz, dzięki inwestycji na Górnym Śląsku, liczba ta wzrośnie o kolejny 1 000.

Centrum w Gliwicach, o powierzchni ponad 210 000 m2, jest największym budynkiem Amazonu w Polsce, wykorzystującym technologie Amazon Robotics.

3 900 robotów transportowych wesprze pracowników w realizacji zamówień. Otwarcie centrum w Gliwicach jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie polskich oraz europejskich klientów na usługi Amazon.

Cieszymy się, że to właśnie w Gliwicach powstało kolejne nowoczesne Centrum Logistyki E-commerce Amazon. Wychodzimy z atrakcyjną ofertą pracy, jednocześnie dając szansę na rozwój w jednej z najbardziej dynamicznych firm technologicznych na świecie. Amazon w Gliwicach wesprze także lokalne społeczności i współpracujące z nami przedsiębiorstwa – mówi dyrektor regionalny Amazon w Polsce, Marian Sepesi.

Na Śląsku działają już dwa budynki firmy w Sosnowcu – jeden o powierzchni 11 000 m2, specjalizujący się w nadrukach na koszulki i etui na telefony oraz drugi, o powierzchni 105 tys. m2, realizujący zamówienia na odzież i obuwie.

Źródło: Polski Przemysł