Zarządzanie

David Cuenca zastąpi Michael Pooleya na stanowisku Prezesa CHEP Europe

10 kwietnia 2020

Firma CHEP ogłosiła zmianę na stanowisku zarządzającym pionem operacyjnym w Europie. W ramach grupy Brambles powołano Davida Cuencę do objęcia stanowiska President of CHEP Europe z dniem 1 lipca 2020 roku. Zarządzający dotychczas działalnością biznesową w regionie Ameryki Łacińskiej (LATAM) David Cuenca na nowym stanowisku zastąpi dotychczasowego szefa CHEP Europe Michaela Pooleya, który zrezygnował z pełnienia obowiązków po ponad 17 latach owocnej współpracy.

Graham Chipchase, CEO firmy Brambles, podsumowuje: „Mamy przyjemność ogłosić Davida naszym nowym President of CHEP Europe. Od czasu objęcia stanowiska President of CHEP in Latin America w lipcu 2018 roku, David wykonał znakomitą pracę kierując zespołem w okresie znaczących zmian w środowisku biznesowym, handlowym i kulturowym, umacniając przy tym relacje z kluczowymi klientami i motywując współpracowników. Zarówno klienci, jak i współpracownicy wysoką cenią jego kwalifikacje.”

Komentując odejście Michaela Pooleya, Graham Chipchase zaznaczył: „W ciągu pięciu lat pełnienia funkcji President of CHEP in EMEA i President of CHEP in Europe Mike kierował regionem w okresie dynamicznego wzrostu i ekspansji. Jednocześnie, wewnątrz organizacji zbudował zróżnicowaną, opartą na wartościach kulturę pracy, mając na uwadze rozwój kompetencji pracowników na wszystkich szczeblach organizacji, dzięki czemu pozostawił po sobie niezwykły dorobek.  Wszyscy w grupie Brambles jesteśmy pełni podziwu dla jego osiągnięć, życząc mu oraz jego rodzinie powodzenia w przyszłości.”

David Cuenca dołączył do Grupy Brambles w 2000 roku. W ciągu ostatnich kilku lat pełnił szereg funkcji kierowniczych, od Country General Manager of CHEP in Central Europe; Vice President and Country General Manager of CHEP Spain and Portugal do Vice President of CHEP in Southern Europe. David jest obywatelem Hiszpanii, ukończył studia biznesowe na Uniwersytecie w Barcelonie oraz program zarządzania ogólnego na IESE Business School.

David Cuenca powiedział: „Cieszę się, że wracam do CHEP Europe – będzie to dla mnie zaszczyt i przywilej kierować tak utalentowaną grupą pracowników i razem z nimi wspierać naszych klientów w obszarze dynamicznie zmieniających się łańcuchów dostaw. Pracując z wiodącymi klientami i partnerami biznesowymi dysponujemy bogatym portfolio produktów i usług.  W oparciu o ten solidny fundament, wspólnie i z powodzeniem będziemy prowadzić CHEP Europe ku przyszłości.”