Koronawirus | Transport i Spedycja

DKV rozdaje kierowcom zestawy ochronne

21 kwietnia 2020

Dziś, jeszcze bardziej niż zwykle, doceniamy pracę kierowców, którzy często z narażeniem zdrowia wyruszają w trasę. Zdarza nam się zapominać, że towary na półkach nie znajdują się same, że po drugiej stronie stoi człowiek i jego praca. Mając to na uwadze DKV Euro Service przy wsparciu Polskiej Unii Transportu prowadzi kampanię wręczania kierowcom aut ciężarowych zestawów ochronnych. W skład zestawu wchodzą maseczki, płyn dezynfekujący i rękawiczki.

„Postanowiliśmy na początek rozdawać materiały na terenie województwa dolnośląskiego, zarówno kierowcom wyruszającym w trasę, jak i wracającym. Przygotowaliśmy kilkaset zestawów, które dzięki pomocy PUT wręczamy na dużych parkingach w pobliżu granicy niemieckiej.” – komentuje Mariusz Derdziak, dyrektor sprzedaży DKV Euro Service Polska.

„Wszyscy mówią o lekarzach i pielęgniarkach, ale to dzięki kierowcom ciężarówek i busów towar jest codziennie dostarczany do szpitali i sklepów. To jest bohaterstwo tych ludzi.” – mówi Leszek Luda, prezes Polskiej Unii Transportu.

Inicjatywę chętnie komentują obdarowani kierowcy: „Na pewno będziemy korzystać. Teraz wszędzie wymagana jest maska, okulary, płyn do dezynfekcji.” – mówi Miłosz Wiesław. „Największe wyzwanie to dostanie się do publicznych toalet. Poza tym trzeba mieć wodę i płyny dezynfekujące, bo nikt nie udostępnia tak po prostu.” – dodaje Paweł Piotrowski. „Na parkingach wszystkie punkty gastronomiczne są pozamykane, kierowca sobie musi radzić tylko u wyłącznie na własną rękę. – mówi Andrzej Wiekierak.

Akcję wsparł też wrocławski WITD, którego przedstawiciele rozdawali materiały wraz z organizatorami na parkingu przy przejściu Kudowa Słone-Náchod.

W ramach kontynuacji kampanii DKV weszło we współpracę m.in. z fundacją Truckers Life, aby wspólnie rozdawać zestawy ochronne na przygranicznych parkingach. Start 20 kwietnia przy granicy w Świecku.

Dziękujemy kierowcom za ich trud i poświęcenie. Doceniamy ich pracę, pełną wyrzeczeń, często bez wsparcia ze strony służby zdrowia czy organów państwa. Mamy świadomość ich rozłąki z rodziną i obaw o zdrowie swoje i najbliższych. W tych niepewnych czasach życzymy wszystkim szybkiego powrotu do normalności.

źródło: www.dkv-euroservice.com/pl