Magazyn

Interroll prezentuje nowy wysokowydajny crossbelt sorter

22 kwietnia 2020

Szybszy, bardziej elastyczny i jeszcze cichszy: Wraz z wprowadzeniem na rynek nowego crossbelt sortera MX 025H, firma Interroll rozszerza swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań do automatycznego sortowania o wysokowydajny system zdolny do obsługi do 20 000 towarów na godzinę. Pozwala on również na sortowanie znacznie cięższych i większych towarów. W rezultacie, nawet najbardziej wymagający użytkownicy mogą teraz docenić korzyści związane z dużą wydajnością i dostępnością, oferowanymi przez napędzane mechanicznie crossbelt sortery z oferty Interroll.

Nowy wysokowydajny crossbelt sorter MX 025H oferuje zwiększoną do 2,5 m/s prędkość transportu w porównaniu z prędkością 1,8 m/s zapewnianą przez wciąż dostępny model ST 6160. Jego przepustowość sięga 20 000 transportowanych towarów na godzinę. Jednocześnie, MX 025H może transportować towary o masie do 50 kg. Ponadto, szerokość taśmy została zwiększona aż o 50 procent, co zapewnia większą elastyczność podczas sortowania towarów o różnych gabarytach.

Konserwacja HPCS jest bardzo łatwa i tania, co wynika z kilku powodów. Przede wszystkim, łańcuch napędowy został zastąpiony gumowym pasem, eliminującym konieczność smarowania. Po drugie, wymiana paska jest znacznie łatwiejsza i szybsza. Jednakże, szeroko zakrojone testy pokazują, że nie będzie to konieczne przez wiele lat, nawet w przypadku pracy ciągłej 24/7. Taśmy można również wymienić znacznie szybciej, a części zużywające się są tańsze. Wszystko to przyczynia się do mniejszych o około 50% kosztów konserwacji niż w przypadku konwencjonalnego crossbelt sortera.

Dzięki koncepcji napędu mechanicznego, sorter działa wyjątkowo cicho – poniżej 67 dB (A) – nawet przy największej przepustowości. Oprócz wszechstronnych testów obciążenia i wytrzymałości przeprowadzonych w wewnętrznym centrum testowym firmy, jest on używany już od prawie roku w instalacjach wybranych klientów. Zostanie zaprezentowany publiczności podczas targów MODEX 2020, odbywających się w dniach od 9 do 12 marca w Atlancie w stanie Georgia w USA.

Ponad 400 automatycznych systemów sortujących Interroll używanych na całym świecie
“Dzięki naszym urządzeniom do wysokowydajnego sortowania, integratorzy systemów mogą teraz zaoferować użytkownikom innowacyjną i jednocześnie sprawdzoną technologię,” wyjaśnia Jens Strüwing, wiceprezes i dyrektor ds. Produktów i Technologii w firmie Interroll. “Nasza unikalna koncepcja napędu mechanicznego pozwala przetwarzać coraz większą liczbę i różnorodność towarów zgodnie z zapotrzebowaniem – przy najwyższej niezawodności i korzyściach ekonomicznych niespotykanych na rynku globalnym.”

Jedną z najważniejszych przyczyn tego globalnego sukcesu jest prosta mechaniczna zasada działania platformy Interroll. Obecnie na całym świecie jest już używanych ponad 400 sorterów przez takich liderów branży, jak Amazon, DHL, FedEx, UPS, Hugo Boss, Inditex (ZARA), Zalando, Swiss Post, Austrian Post i China Post. W odróżnieniu od produktów konkurencyjnych, liczbę komponentów elektronicznych ograniczono do niezbędnego minimum. Unikalna zasada projektowania zapewnia maksymalną dostępność, długi czas bezawaryjnej pracy, minimalne koszty operacyjne i krótki czas zwrotu z inwestycji.

Oszczędność energii do 50 procent
Crossbelt sortery firmy Interroll działają na zasadzie napędu bezpośredniego, co umożliwia elastyczne pozycjonowanie jednostek napędowych. Cały układ napędowy zapewnia sprawność energetyczną przekraczającą 85 procent. Redundantna konstrukcja zapewnia, że w przypadku awarii jednej z jednostek napędowych operacja sortowania jest kontynuowana. W porównaniu z elektrycznymi systemami sortującymi, pracującymi z tradycyjnymi silnikami liniowymi, można tu osiągnąć oszczędność energii nawet do 50 procent. Serce sortera stanowią taśmy z opatentowanymi napędami mechanicznymi. Modułowa platforma sortująca obejmuje również innowacyjne przenośniki zasilające i terminale, mogące być dostosowywane do potrzeb użytkowników.

źródło: www.mymepax.com