Supply Chain | Transport i Spedycja

AsstrA NY Inc. z oficjalną licencją NVOCC oraz kodem alfa przewoźnika SCAC

6 maja 2020

W kwietniu 2020 r. Federalna Komisja Morska Stanów Zjednoczonych wydała AsstrA NY Inc. oficjalną licencję NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier). Amerykańskiemu przedstawicielstwu przypisano również standardowy kod alfa przewoźnika SCAC (Standard Carrier Alpha Code), który jest używany w Stanach Zjednoczonych do identyfikacji firm transportowych. W Zrzeszeniu National Motor Freight Transport Association czterocyfrowy kod AANH wskazuje obecnie na AsstrA NY Inc. Aktualnie biuro AsstrA w Nowym Jorku jest oficjalnym morskim przewoźnikiem amerykańskich ładunków eksportowych i importowych. Dla Klientów stanowi to kolejne potwierdzenie wiarygodności AsstrA jako partnera logistycznego.

O etapach uzyskania licencji i płynących z niej korzyściach dla Klientów opowiada dyrektor regionalny AsstrA w USA, Viacheslav Tureiko.

– Jaka jest różnica między licencją Freight Forwarder, a NVOCC?

Posiadacz licencji NVOCC działa jako przewoźnik morski i otrzymuje prawo do wystawiania listów przewozowych HBL po otrzymaniu towaru do transportu morskiego. Dla linii morskich NVOCC działa jako właściciel ładunku. Przewoźnik NVOCC może zawierać bezpośrednie umowy o świadczenie usług z liniami morskimi i przysługują mu indywidualne stawki ulgowe.

Działalność Freight Forwarder w USA jest bardziej związana z prawidłowym i kompletnym przepływem dokumentów dla eksporterów i importerów, przestrzeganiem zasad dotyczących importu i eksportu w imieniu Klientów.

Posiadanie zarówno licencji NVOCC, jak i Freight Forwarder zapewnia grupie kapitałowej pełną kontrolę nad przepływami eksportowo-importowymi Klientów w USA oraz konkurencyjne usługi.

– Jakie są kuluary uzyskania licencji NVOCC?

Po pierwsze, jest to wieloetapowy i złożony proces. Zespół AsstrA przeszedł szereg procedur rejestracyjnych, dostarczając licznych informacji w celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami niezawodnego operatora logistycznego. Jednym z kluczowych zadań było przekonanie Federalnej Komisji Morskiej o zdolności AsstrA do świadczenia wysokiej jakości usług. Ponadto grupa kapitałowa musiała udowodnić, że zapewnia gwarancje finansowe i spełnia wymagania stawiane firmom, pretendującym do zarządzania przepływami eksportowymi i importowymi w USA.

Jak wiadomo, wymogi bezpieczeństwa transportu i przepisy antyterrorystyczne w Stanach Zjednoczonych są jednymi z najbardziej złożonych na świecie. Warunkiem uzyskania licencji jest obecność personelu wykwalifikowanego i doświadczonego w zakresie transportu morskiego. Specjaliści są sprawdzani pod kątem posiadania kompetencji niezbędnych do wdrożenia procesu wysyłki i pełnej zgodności z amerykańskimi standardami w tym zakresie.

Po drugie, pomimo zgodności z powyższymi wymogami, ważne jest również posiadanie rekomendacji kilku linii żeglugowych poświadczających wiarygodność AsstrA jako partnera biznesowego na rynku.

– Jakie korzyści z powyższego zyskują Klienci?

AsstrA NY jest globalnym NVOCC i działa jako przewoźnik morski, spedytor oraz nadawca ładunku, dzięki czemu Klient nie musi martwić się o:

– przygotowanie niezbędnej dokumentacji,

– odbiór i dostawę ładunku do portu wyjścia,

– procedury portowe i załadunek na statek,

– czarter i transport morski,

– procedury portowe i celne w porcie przeznaczenia,

– dostawę ładunku do drzwi odbiorcy.

AsstrA zapewnia powyższy zakres usług na każdej trasie. Nie ma potrzeby szukania kilku partnerów do wykonania jednego transportu. Klienci otrzymują konkurencyjne stawki i alternatywne opcje logistyczne w Stanach Zjednoczonych. Jest to możliwe dzięki umowom serwisowym, takim jak NVOCC z przewoźnikami morskimi, długoterminowej współpracy w zakresie amerykańskich przepływów towarowych, zarówno na wschód, jak i na zachód, obecności bezpośrednich umów z przewoźnikami w całych Stanach Zjednoczonych. Ponadto AsstrA NY Inc. jest uprawniona do wystawiania własnych listów przewozowych HBL, co upraszcza transakcje finansowe Klientów i gwarantuje ochronę informacji biznesowych.

Klienci mają pełną kontrolę nad procesem dostawy ładunków „od drzwi do drzwi” oraz otrzymują najwyższy poziom usług, jaki świadczy profesjonalny zespół AsstrA w Europie, krajach WNP, Azji i USA.

źródło: www.asstra.pl