Supply Chain

AsstrA otwiera dla klientów własny magazyn w Błoniach

13 maja 2020

Części urządzeń elektrycznych z Chin do UE, środki farmaceutyczne z Belgii do Polski, czy też produkty kosmetyczne ze Stanów Zjednoczonych do Rosji. Usługi magazynowe są jednym z elementów rozwiązań logistycznych dla przedstawicieli różnych branż. W kwietniu 2020 r. grupa AsstrA-Associated Traffic AG otworzyła dla swoich klientów własny magazyn w Polsce.

Magazyn AsstrA o powierzchni 2 500 m2 znajduje się w miejscowości Błonie położonej 35 km od Warszawy. Wysokość przestrzeni magazynowej wynosi 10 metrów. Towary przechowywane są na 6 poziomach. Magazyn AsstrA jest składem klasy A. Zgodnie z oceną firmy Knight Frank kategoria ta obejmuje specjalistyczne konstrukcje, które gwarantują odpowiednie warunki przechowywania wszystkich rodzajów ładunków. Podłoga przeciwpyłowa może wytrzymać ciężar ponad 5 ton na m2. Magazyn został wyposażony w system wentylacji i oświetlenia na całym obszarze. Bezpieczeństwo ładunków jest monitorowane przez całą dobę.

Własny magazyn to przejście na kolejny poziom logistyki. Wraz z otwarciem przestrzeni do przechowywania ładunków grupa kapitałowa świadczy szereg usług logistycznych bez pośredników. Klienci korporacyjni otrzymują gwarancję jakości i kontrolę na każdym etapie transportu. Brak pośredników oznacza konkurencyjne stawki i optymalizację kosztów logistycznych dla Klientów”, podkreśla Karol Barańczuk, zastępca dyrektora operacyjnego ds. przesyłek drobnicowych i frachtu lotniczego w AsstrA.

W magazynie w Błoniach Klienci AsstrA otrzymują kompleks usług, obejmujący przechowywanie towarów, kompletowanie ładunków drobnicowych oraz przeładunek, tzw. cross-docking. Jest to system przeładunkowy, który obejmuje transport, przemieszczanie i wysyłkę towarów wewnątrz magazynu bez umieszczania ich w obszarze przechowywania. Na życzenie Klienta eksperci z grupy kapitałowej wykonują również przeładunki ponadgabarytowych ładunków oraz usługi magazynowe dla branży e-commerce. AsstrA świadczy również usługi przedsprzedażowego przygotowania towarów: etykietowanie, pakowanie w opakowania podstawowe, pakowanie towaru pod marką Klienta.

Magazynowanie to kolejna oferta w portfolio usług AsstrA. Wycofanie usług magazynowych z outsourcingu optymalizuje procesy logistyczne dla obecnych Klientów i czyni je atrakcyjnymi dla przyszłych Klientów. Otwarcie własnego magazynu zbliżyło grupę kapitałową o kolejny krok do strategicznego celu, jakim jest wejście do TOP 10 europejskich dostawców logistycznych”, podsumowuje Vitali Eremenco, zastępca dyrektora operacyjnego ds. transportu drogowego w AsstrA.

Źródło: www.asstra.pl