Transport i Spedycja

AsstrA oraz CRIMT podpisały umowę o bezpośredniej współpracy

21 maja 2020

Międzynarodowe firmy China Railway International Multimodal Transport Co., Ltd i AsstrA-Associated Traffic AG podpisały umowę o bezpośredniej współpracy w dziedzinie międzynarodowego transportu kontenerowego.

China Railway International Multimodal Transport Co., Ltd. (CRIMT) to państwowa spółka zajmującą się transportem kontenerowym, która jest częścią Chińskich Kolei Państwowych.

Na wystawie Transport Logistic 2019 w Monachium odbyły się pierwsze negocjacje w celu zawarcia umowy. Grupa kapitałowa AsstrA widzi nowe możliwości płynące ze współpracy z CRIMT, takie jak rozszerzenia portfela i jakości usług kolejowych”, podaje Victoria Ignatovich, specjalista ds. sprzedaży.

Chińskie platformy kolejowe, kupujące usługi kolejowe CRIMT na całej trasie, będą mogły teraz korzystać z usług kolejowych do Rosji i na Białoruś, jakie AsstrA oferuje bezpośrednio z przejścia granicznego w tych krajach. Firmy kupujące usługi transportowe na terytorium Państwa Środka od CRIMT bez umowy nie mogą bezpośrednio zamówić taryfy kolejowej na resztę trasy od zagranicznego agenta. Tylko ci agenci, którzy podpisali umowę z CRIMT, są partnerami chińskiego Klienta.

Po podpisaniu umowy w kwietniu 2020 r. AsstrA stała się pełnoprawnym agentem CRIMT. Dzięki rozszerzonym preferencjom Klienci korporacyjni otrzymają usługę przewozu po szerokich torach (1520 mm) od opuszczenia terytorium Chin do stacji końcowych w Rosji i na Białorusi”, dodaje Victoria Ignatovich.

Aby zostać partnerem CRIMT, każda firma dostarcza wymagane dokumenty rejestracyjne. Decydującym kryterium umowy partnerskiej jest posiadanie rekomendacji ze strony chińskiej platformy kolejowej.

Rekomendacji na temat grupy AsstrA udzieliła platforma Suzhou. Dziś, jako partner CRIMT poza Chinami, zespół AsstrA przygotował bezpośrednie usługi kolejowe dla Klientów korporacyjnych. Dzięki nowej ofercie Klienci firmy będą mogli znacznie zoptymalizować koszty wysyłki z Chin”, podsumowuje Tangnur Zhumagali, kierownik oddziału AsstrA-Associated Traffic AG w Szanghaju.

źródło: www.asstra.pl