Supply Chain

CHEP Polska oraz HERMES kontynuują długofalową strategie współpracy

2 czerwca 2020

CHEP Polska oraz firma HERMES – kontynuują współpracę na rzecz zwiększenia efektywności łańcucha dostaw. CHEP Polska jest dziś w gronie kluczowych partnerów w zakresie obsługi logistycznej sieci dostaw firmy HERMES z 80 proc. udziałem swoich palet w łańcuchu dostaw firmy.

„Hermes to przede wszystkim wysoka jakość produktów, ale również terminowość realizowania dostaw, nawet w przypadku zmian popytu w okresie letnim, czy zimowym. Pooling paletowy odpowiada na potrzeby naszej firmy, bo pozwala maksymalizować produkcję, a co za tym idzie zwiększać dostawy do naszych odbiorców. Dlatego jego udział w naszym łańcuchu dostaw będzie się zwiększał.” – mówi Anna Ziemek- Dyrektor Generalny HERMES. W Polsce Hermes jest wśród liderów produkcji marki własnej dla sieci handlowych i współpracuje z czołowymi firmami, w tym Auchan, Dino, Grupa Eurocash, Jeronimo Martins Poland (Biedronka), SCA (Intermarche), E. Leclerc, POLO market, Netto, Lidl, Orlen, Tesco, Lewiatan i wieloma innymi. Ważnym aspektem działalności spółki jest wysoki wskaźnik rotacji, który znacząco wpływa na cały łańcuch dostaw.

„Średni wskaźnik rotacji wyrobu gotowego w naszym procesie wynosi 7 dni i aktualnie skupiamy się na tym, aby maksymalnie dostosować go do naszych preferencji logistycznych. Mowa tu głównie o możliwościach produkcyjnych i magazynowych, ale również o doskonaleniu procesów zaopatrzeniowych, do których niezbędne są terminowe dostawy nośników paletowych.” – mówi Krzysztof Marciniak – Kierownik Logistyki Hermes.
CHEP zarządza gospodarką paletową HERMES w ramach własnej sieci centrów serwisowych, która w Europie liczy już 240 lokalizacji. Dzięki temu usługa poolingu zapewnia bezpieczeństwo dostawy nośników, co jest szczególnie istotne w warunkach wzmożonego popytu.

„Wielkość naszej sieci sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać zapotrzebowaniu na wymaganą ilość nośników, które dostarczane są z wielu lokalizacji. Jest to szczególnie ważne w dynamicznie zmieniających się warunkach rynkowych, charakterystycznych dla branży FMCG.” – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager, CHEP Polska i kraje bałtyckie z CHEP Polska. Outsourcing usług związanych z zarządzaniem gospodarką paletową pozwala również zredukować koszty związane z kupnem, naprawą i magazynowaniem palet, a liczba nośników będących w użyciu dostosowana jest do aktualnych potrzeb. Dodatkowe oszczędności generuje możliwość wykorzystania floty samochodowej do odbioru palet.

„Pojazdy, które realizują dostawy do naszych klientów odbierają w drodze powrotnej przygotowane dla nich palety i dostarczają je do zakładu. To rozwiązanie pozwoliło nam znacznie obniżyć koszty transportu.” – mówi Krzysztof Marciniak z Hermes. „Dodatkowo, dzięki eliminowaniu tzw. pustych przebiegów, współpraca ta pomaga zmniejszać emisję CO2.” – dodaje. Od rozpoczęcia współpracy udział poolingu w łańcuchu dostaw HERMES stale się zwiększa i dziś CHEP dostarcza do magazynów producenta setki tysięcy palet rocznie. Znaczną część dostarczanych nośników stanowią palety typu euro. Z dbałości o zasoby naturalne, do produkcji europalet firma pozyskuje drewno jedynie od certyfikowanych partnerów. To ważny element strategii CHEP opartej na zasadach założeniach gospodarki obiegu zamkniętego, której celem jest ochrona zasobów naturalnych.

„Zrównoważony rozwój to wielka odpowiedzialność, która spoczywa na nas wszystkich, dlatego jest ważnym elementem naszej długofalowej strategii. W HERMES inwestujemy w energooszczędne parki maszynowe, stale kontrolujemy zużycie wody, szczególnie skupiając się na wodach gruntowych. Jako producenci wód i napojów czujemy się do tego zobligowani. Dlatego również w tym aspekcie, rozwiązania CHEP wspierają naszą długofalową strategię.” – podsumowuje Anna Ziemek Dyrektor Generalny spółki.

źródło: www.chep.com/pl