Supply Chain

10 lat współpracy CHEP Polska oraz grupy Colian

19 czerwca 2020

Outsourcing zarządzania paletami pozwolił zwiększyć efektywność łańcucha dostaw producenta słodyczy i napojów. Firma CHEP Polska – już od 10 lat wspiera aktywny rozwój grupy Colian. Zarządzając gospodarką paletową grupy, CHEP Polska zwiększa efektywność oraz jakość całego łańcucha dostaw jednego z największych producentów słodyczy i napojów.

Współpraca pomiędzy firmami nieustannie się rozwija. Obecnie udział palet CHEP w łańcuchu dostaw grupy Colian wynosi ok. 99%. Największy wzrost odnotowano w obszarze Last Mile Solutions (rozwiązań dla ostatniej mili), gdzie w samym 2019 r., pobrania półpalet i ćwierćpalet powiększyły się odpowiednio o 110 proc. i 80 proc. rok do roku. „Współpraca z CHEP pozwoliła nam zoptymalizować procesy związane z załadunkiem i rozładunkiem palet w magazynach, jak również zapewniła gwarancję dostaw nośników oraz ich rzetelną ocenę jakościową. Dzięki temu możemy skupić się na kluczowych dla nas obszarach działalności i tym samym podnosić doskonałość operacyjną firmy” – mówi Tomasz Kosik, Prezes Zarządu.

Aktywna w obszarze trzech dywizji biznesowych – słodyczowym, napojowym, i kulinarnym – firma Colian to wiodąca grupa kapitałowa, która nieustannie wzmacnia swoją pozycję rynkową. Obecnie w jej portfolio znajdują się znane i lubiane polskie marki takie jak Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Grześki, Familijne, Jeżyki, Akuku!, Appetita, Siesta oraz Hellena. W ostatnim czasie grupa przejęła spółkę Elizabeth Shaw – brytyjskiego dostawcę luksusowych wyrobów czekoladowych – oraz irlandzką Lily O’Brien’s. Co ważne, zapowiada dalszy rozwój – zarówno organiczny, jak i poprzez akwizycje. Dynamiczny wzrost sprawił, że spółka nieustannie poszukuje nowych rozwiązań w obszarze logistyki i magazynowania, a integralną jej częścią stał się Colian Logistic oferujący usługi z zakresu transportu i spedycji oraz magazynowania. Dziś jest jednym z największych przewoźników, który w 2019 roku zrealizował 27 tys. transportów palet CHEP na terenie całego kraju. W ramach swojej działalności firma prowadzi również pełny outsourcing w zakresie transportu, magazynowania i dystrybucji.

“Nasz model biznesowy odpowiada na potrzeby sektora FMCG, który charakteryzuje duża dynamika popytu. Pooling CHEP gwarantuje bezpieczeństwo dostawy nośników zawsze wtedy i w takiej ilości, jaka jest w danej chwili wymagana. Nasza europejska sieć liczy obecnie 240 lokalizacji, co pozwala nam szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów i zarządzać dostawami z wielu lokalizacji.” – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager, CHEP Polska i kraje bałtyckie.

“Na wczesnym etapie naszej działalności związanej z transportem i logistyką, współpraca z CHEP pomagała nam budować pozycję rynkową. Z jednej strony odbieraliśmy palety z rynku i dowoziliśmy je do centrów serwisowych, z drugiej realizowaliśmy dostawy palet do klientów CHEP. To pozwoliło zoptymalizować system transportowy i wyeliminować puste przebiegi oraz znacznie zredukować koszty.” – mówi Daniel Nowicki, Dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju Colian.

źródło: www.chep.com/pl/