Magazyn

Savills IM wynajęła 21 000 mkw. w kompleksie Gate One Business Park

25 czerwca 2020

Savills Investment Management (Savills IM) podpisał nową umowę najmu w kompleksie magazynowo-biurowym Gate One Business Park w Warszawie. Najemcą 21 000 mkw. nowoczesnej przestrzeni w budynku Gate Two, została międzynarodowa firma, świadcząca usługi z zakresu data center. Umowa została zawarta na okres 15 lat.

Gate One  Business Park to zlokalizowany w Warszawie kompleks logistyczno-biurowy. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni 40 000 mkw., które można przeznaczyć zarówno na jednostki magazynowe, jak i nowoczesne biura. Infrastruktura parku obejmuje 273 miejsca parkingowe (w tym 20 dla samochodów ciężarowych) oraz 56 ramp załadunkowych i bram wjazdowych. Obiekty położone są przy ul. Modularnej i Działkowej, na terenie warszawskiej strefy przemysłowej, zaledwie 5 km od Międzynarodowego Lotniska Chopina. Ich lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum miasta i dogodny dostęp do obwodnicy Warszawy oraz drogi ekspresowej S8. Wśród najemców centrum, zarządzanego przez Savills Investment Management znajdują się m.in. Mary Kay, Argus, P4, Rajapack,  Johnson Health Tech.

Julia Racewicz, Senior Asset Manager, Savills Investment Management, powiedziała: „W 2019 roku podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu gruntownego remontu jednego z budynków kompleksu i dostosowaniu go do nowoczesnych standardów rynkowych. Wdrożone przez nas rozwiązania zaowocowały pełnym wynajęciem obiektu i rekordową transakcją. Umowa zawarta na 15 lat jest pierwszym tak długim najmem w lokalizacji miejskiej na warszawskim rynku magazynowym. Jest to również jedna z pierwszych tak znaczących (21 000 mkw.) umów najmu zawartych w Polsce z firmą świadczącą usługi z zakresu data center. Rekordowa skala transakcji stanowi dla nas szczególny powód do dumy.”

Podczas transakcji Savills Investment Management reprezentowała firma Panattoni Europe, natomiast najemcy doradzało CBRE.

Kamilla Joszczuk, Associate Director w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych CBRE, powiedziała: „Wynajem ponad 20 tys. mkw. na potrzeby data center to jedna z największych tego typu transakcji w Warszawie. Nasz klient poszukiwał powierzchni bardzo specyficznej oraz dostosowanej do potrzeb centrum kolokacji danych, którą znalazł w kompleksie Gate One Business Park. Długoterminowa umowa pokazuje duże zaufanie naszego klienta zarówno do Polski, Warszawy jak i wybranej lokalizacji. Bardzo ważnymi elementami umożliwiającym ulokowanie projektu w kompleksie Gate One Business park były elastyczność wynajmującego oraz otwartość na zrozumienie potrzeb najemcy. Jest dla nas bardzo dużym wyróżnieniem, że mogliśmy reprezentować najemcę w tym procesie.”

źródło: www.savills.pl

KONFERENCJA ONLINE: E-COMMERCE BOOM SPRAWDŹ