Inteligentne Technologie

Transporeon wspiera Ritex Logistics w procesach logistycznych

9 lipca 2020

Platforma Transporeon stanowi podstawowe narzędzie pracy jednego z polskich operatorów logistycznych. Nie tylko zapewnia lepszą komunikację, ale także oszczędność czasu. Jak wygląda jej użytkowanie z perspektywy przewoźnika? Aby to sprawdzić porozmawialiśmy z Michałem Romejko – dyrektorem handlowym w firmie Ritex Logistics.

Nowoczesny operator logistyczny

Ritex Logistics jest rodzimą firmą logistyczną założoną w 1994 roku, która po 25 lat istnienia na rynku zatrudnia prawie 400 pracowników. Firma posiada blisko 200 nowoczesnych ciągników z naczepami MEGA/coilmulde i naczepami chłodniczymi z certyfikatem ADR, a 70% floty posiada podwójną obsadę kierowców, dzięki czemu odnosi kolejne sukcesy nie tylko w sektorze spedycyjnym, ale także w zakresie kontraktowej obsługi logistycznej.

Jak podkreśla Michał Romejko: „Od samego początku chcieliśmy wyróżnić się na rynku, dlatego postawiliśmy na specjalizację w transporcie drogowym z nastawieniem na realizację transportów ekspresowych. Nasze możliwości rozszerzają się z roku na rok, ponieważ stale realizujemy naszą misję kompleksowego zaspokajania potrzeb logistycznych naszych partnerów”. W 2018 roku firma poczyniła krok naprzód oddając do użytku nowoczesne Centrum Logistyczne Ritex w Legnicy, które oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie składowania towarów.

Magazyn Ritex w liczbach to: 20 000 mkw powierzchni, 17 000 miejsc paletowych, magazyn chłodniczy 600 mkw z trzema niezależnymi strefami, suwnica 20 tonowa dla kręgów stali, 5000 mkw przestrzeni na podłodze oraz dedykowane miejsce składu celnego. „Dzięki idealnemu położeniu geograficznemu jesteśmy perfekcyjnym magazynem mogącym prowadzić dystrybucję importową oraz eksportową. Znajdujemy się tuż przy głównych szlakach komunikacyjnych, autostradzie A4 oraz drodze ekspresowej S3, łączącym zagłębie polskiego przemysłu z Europą Zachodnią. Nasza lokalizacja to również dobre miejsce jako cross-dock dla komunikacji z przemysłem krajów Europy Wschodniej.”

Usprawniona komunikacja i błyskawiczny czas reakcji

Użytkowanie platformy Transporeon zapewnia przewoźnikowi takiemu jak Ritex Logistics wiele korzyści i udogodnień. „Użytkownikami Transporeon jesteśmy od bardzo długiego czasu i wykorzystujemy tą platformę, jako kompleksowe narzędzie do komunikacji z naszymi partnerami” – dodaje Michał Romejko.

Ponadto, dzięki platformie możliwa jest szybka i bezbłędna reakcja na nieprzewidziane zdarzenia: „Najbardziej cenną dla nas funkcją jest możliwość wsparcia transportowego kontrahentów w sytuacjach kryzysowych” – zauważa dyrektor handlowy Ritex. We wszystkich firmach produkcyjnych spokój codziennej pracy jest na wagę złota, jednocześnie w każdej firmie może zdarzyć się, że procesy logistyczne nie przebiegną według planu, zawsze istnieje przecież ryzyko wystąpienia sytuacji krytycznej. „Najgorszą z możliwych wizji jest zatrzymanie linii produkcyjnych – sytuacja, której właśnie my chcemy zapobiegać. Nasza flota porusza się głównie po Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, Hiszpanii oraz Anglii. Poprzez platformę Transporeon w błyskawicznym czasie możemy przedstawić nasze możliwości realizacji transportu ad-hoc, a dzięki naszym podwójnym obsadom gwarantować najszybszy czas przejazdu” –  zapewnia M. Romejko

Oszczędność czasu dzięki odpowiedniemu narzędziu

W branży logistycznej czas jest niezwykle ważnym elementem, a pomoc właściwej platformy pozwala w pełni go wykorzystać. „Transporeon to nasze podstawowe narzędzie pracy. Nasz zespół dyspozytorów ma przygotowane osobne monitory z zawsze widoczną listą ładunków do realizacji, ponieważ w tej branży czas odgrywa kluczową rolę. Po akceptacji oferty błyskawicznie uzupełniamy dane awizacyjne oraz informacje o czasie podjęcia i realizacji usługi. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dać wsparcie kluczowym kontrahentom wykorzystując potencjał naszego transportu zgodnie z przeznaczeniem” – podkreślą przedstawiciel Ritex Logistics.

System zarządzania oknami czasowymi zapewnia optymalizację

Część klientów firmy Ritex Logistics korzysta z modułu zarządzania oknami czasowymi Transporeon do rezerwacji czasu załadunku i rozładunku dla poszczególnych transportów. Narzędzie to nie tylko pozwala załadowcy wybrać czas odpowiedni dla przewoźnika, ale skraca również czas oczekiwania i obsługi przewoźników, co bezpośrednio przekłada się na korzystność stawek oferowanych przez firmy takie jak Ritex Logistics dając im możliwość zyskania przewagi wśród konkurencji.

Redukcja pustych przebiegów

Moduł zlecania transportu „best carrier” umożliwia przewoźnikowi otrzymywanie powiadomień o ofertach od załadowców. Dzięki pozyskiwaniu zleceń od różnych klientów firma jest w stanie zminimalizować puste przebiegi i zabezpieczyć ładunki powrotne. Rozwiązanie to pozwala w efekcie zredukować emisję szkodliwego dla naszej planety CO2, co jest jednym z priorytetów dzisiejszych czasów.

Nowi klienci dzięki Ticontract

Ritex Logistics, jak wielu innych przewoźników korzysta także z platformy przetargowej Ticontract Tendering. Założenie darmowego konta pozwala załadowcom wysyłać zapytania o transport, a tym samym umożliwia przewoźnikowi pozyskiwanie nowych klientów i realizację większej ilości przetargów, co ma wpływ na podniesienie konkurencyjności firmy na rynku.

źródło: www.transporeon.com/pl