Magazyn

Interroll otrzymuje duże zamówienie z USA

14 lipca 2020

Firma Interroll otrzymała duże zamówienie od czołowej platformy e-commerce z Ameryki Północnej. Obejmuje ono dostawę pionowych crossbelt sorterów dla 12 lokalizacji, a jego wartość wynosi kilkadziesiąt milionów USD. Systemy sortujące zostaną zainstalowane zarówno w nowych, jak i w istniejących obiektach w całych Stanach Zjednoczonych.

W wyniku zwiększonego popytu na usługi handlu elektronicznego oraz konieczności dostosowania się do wymogów odnośnie dystansowania społecznego w związku z wybuchem pandemii COVID-19, powstała konieczność szybkiego rozszerzenia istniejącej infrastruktury dystrybucyjnej klienta. Uproszczona konstrukcja mechaniczna platformy crossbelt sorterów firmy Interroll umożliwia użytkownikom końcowym i integratorom systemów planowanie z sześciomiesięcznym czasem realizacji. Interroll otrzymał zamówienie wartości kilkudziesięciu milionów USD na zainstalowanie 12 systemów w różnych lokalizacjach. “Pionowy crossbelt sorter firmy Interroll został wybrany ze względu na jego wyjątkową wydajność i sukcesy odnoszone w dużych projektach na amerykańskim rynku przesyłek kurierskich, ekspresowych i paczkowych,” powiedział Richard Keely, wiceprezes oddziału amerykańskiego i członek zarządu Grupy Interroll. “Ponadto, niewielkie wymiary, przepustowość 8000 paczek na godzinę oraz obsługa szerokiej gamy produktów były czynnikami decydującymi przy jego wyborze.”


Fot.: Konstrukcja mechaniczna crossbelt sortera firmy Interroll pozwala klientom skrócić czas instalacji. Na całym świecie zainstalowano już ponad 400 tego typu sorterów

źródło: www.mepax.com