Koronawirus

FM Logistic Centralna Europa wspiera walkę z COVID-19

21 lipca 2020

Zakup sprzętu do zdalnej edukacji dla młodzieży, wspieranie ich poprzez naukę online, przygotowanie do transportu paczek dla dzieci w ramach wspólnej akcji z IKEA (Ingka Group) #PomagamyRazem, czy finalnie sam transport sprzętu ochronnego do niemal tysiąca lekarzy – to tylko wybrane działania, które przez ostatnie miesiące, podczas trwającej pandemii koronawirusa w naszym regionie, zainicjowali lub do których przyłączyli się pracownicy FM Logistic CE, wiodącego operatora logistycznego w regionie.

– Od lat nasi pracownicy angażują się społecznie, kultywując jednocześnie lokalną społeczną odpowiedzialność, silnie zakorzenioną w DNA FM Logistic. Dlatego wszelkie wolontariaty, akcje pomocowe, czy wspieranie działań charytatywnych naszych klientów rozpoczęliśmy niemal od samego początku trwania epidemii w regionie, w którym jesteśmy obecni. Była to dla nas naturalna reakcja, która jest też dla mnie powodem do dumy z tak szlachetnej i społecznej postawy naszych pracowników – powiedziała Blanka Borkowska, HR Director FM Logistic CE.

FM Funadtion dla domów dziecka

Fundacja korporacyjna FM Logistic, FM Foundation funkcjonuje w Centralnej Europie od  od 2017 roku i od samego początku ściśle współpracuje z Fundacją Samodzielni Robinsonowie (FSR), której misja zbliżona jest do statutu FM Foundation. W głównej mierze jest to usamodzielnianie młodych ludzi, którzy z różnych przyczyn zostali pozbawieni naturalnego wsparcia w rodzinie. W momencie wybuchu epidemii COVID-19, dzięki specjalnej puli grantu FM Foundation, pracownicy-wolontariusze błyskawicznie zorganizowali zakup sprzętu niezbędnego do edukacji zdalnej dla młodzieży podczas zamknięcia szkół m.in. laptopy, kamery internetowe czy słuchawki. o łącznej wartości ponad 42 tys. zł. Sprzęt trafił do 4 placówek opiekuńczo-wychowawczych blisko współpracujących z platformami FM Logistic CE (Strobów, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Giżyce k. Błonia) oraz młodzieży z pieczy zastępczej skupionej w programach usamodzialniających partnerskiej Fundacji Samodzielni Robinsonowie.

– Dokładamy wszelkich starań, aby włączyć się w pomoc w walce z Covid-19. Szczególną troską otaczamy dzieci i młodzież, które znajdują się pod opieką Fundacji Samodzielni Robinsonowie – powiedział Artur Ciuchta, krajowy delegat FM Foundation, FM Logistic CE oraz dodaje – Obok materialnego wsparcia, obdarzamy tych najbardziej potrzebujących swoim zaangażowaniem. Kilkoro naszych pracowników zaoferowała gotowość i prowadzi  konwersacje online z języka angielskiego dla młodzieży będących pod opieką Fundacji Samodzielni Robinsowie. Takie działania zasługują na wyjątkowe docenienie.

Wszystkie gesty, które się liczą.

FM Logistic CE na bieżąco łączy również siły ze swoimi klientami, i tak w ramach akcji #PomagamyRazem, której inicjatorem jest IKEA i Ingka Centres, pracownicy FM Logistic CE przygotowali do dystrybucji z Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach meble i produkty wyposażenia wnętrz, zabawki a także materiały edukacyjne dla szpitalnych oddziałów psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce o wartości 1,6 mln zł.

Ponadto, FM Logistic CE zapewniając wsparcie logistyczne dla działań firmy ETi European Food Industries w ramach kampanii #wzywamyposiłki, wspólnie dostarczyli prawie 3 tony słodyczy do polskich szpitali. Współpracując ze swoimi partnerami, pracownicy FM Logistic pomagali również w pakowaniu produktów Lorenz Snack Word, wysyłając je do zakaźnych szpitali na terenie Polski.

Co więcej, w ramach pomocy dla Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, firma dostarcza gotowe pakiety środków ochrony indywidualnej (m.in. maseczek i przyłbic) dla niemal tysiąca lekarzy, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie do Izby.

Firma FM Logistic CE z dumą wspiera swoich klientów, którzy spontanicznie zaczęli pomagać w walce z epidemią koronawirusa. We wszystkich magazynach w Polsce, Czechach i na Słowacji pracownicy nie tylko ciężko pracują, ale są również otwarci na działalność charytatywną, pomagając firmie w pakowaniu, przechowywaniu i transporcie towarów przeznaczonych do wspierania potrzebujących.

Ogromne podziękowania dla pracowników FM Logistic za udział i zaangażowanie w działania związane z pomocą potrzebującym oraz za solidarność w trudnych czasach i wielkie serce.

źródło: www.fmlogistic.pl