Inteligentne Technologie

Webfleet Solutions wspiera wprowadzanie pojazdów elektrycznych do flot

27 lipca 2020

Zrównoważony rozwój coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, dlatego pojazdy elektryczne z pewnością będą odgrywać znaczącą rolę w przyszłości flot komercyjnych. Webfleet Solutions wspiera swoich klientów w zarządzaniu pojazdami elektrycznymi w oparciu o dane.

Dodając nowe funkcje dla pojazdów elektrycznych do swojego rozwiązania Software-as-a-Service – usługi WEBFLEET, zarządzający flotami uzyskują zdalny wgląd w funkcjonowanie pojazdów elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in i mogą je monitorować w ramach jednego interfejsu z pozostałymi pojazdami wchodzącymi w skład foty. Funkcjonalności do zarządzania pojazdami elektrycznymi są częścią najnowszej aktualizacji platformy WEBFLEET 3.10 dostępnej dla ponad 50.000 klientów Webfleet Solutions w 60 krajach.

Pomagamy naszym klientom wprowadzać do floty pojazdy elektryczne i zmaksymalizować ich potencjał generowania oszczędności – mówi Dariusz Terlecki, Dyrektor Sprzedaży CEE, Webfleet Solutions Poland. Biorąc pod uwagę coraz bardziej restrykcyjne ograniczania dotyczące emisji CO2, rosnącą świadomość ekologiczną, ale także zachęty finansowe (chociażby programy eVan czy Koliber) jesteśmy przekonani, że liczba firm zainteresowanych wprowadzaniem do flot ‘elektryków’ będzie systematycznie rosła. Telematyka będzie ich wspierać w podejmowaniu decyzji i ocenie czy faktycznie ich flota jest już gotowa ‘do podłączenia’.

Wykorzystując funkcje dedykowane pojazdom elektrycznym w systemie WEBFLEET, menedżerowie flot mogą:

  • uzyskać wgląd w poziom naładowania baterii,
  • zobaczyć pozostały zasięg pojazdu,
  • uzyskać informacje na temat stanu naładowania pojazdu w czasie rzeczywistym,
  • śledzić pozostały czas ładowania pojazdów elektrycznych w każdej chwili.

Menedżer floty może wykorzystać pozostałą odległość możliwą do przejechania, na przykład przy planowaniu kolejności zleceń do realizacji lub wyborze pojazdu do pracy. Wiedząc dokładnie, jaki jest poziom naładowania i jak daleko musi on jechać, menedżer floty może uniknąć wyższych kosztów ładowania w godzinach szczytu lub oczekiwania w kolejce do ładowania – wyjaśnia Michał Dmochowski, Product Manager odpowiedzialny za EV w Webfleet Solutions. Do naszej platformy podłączonych jest już kilkaset aut elektrycznych, w tym także z Polski, co pozwala nam obserwować sposób ich użytkowania i odpowiadać na potrzeby klientów. W ramach kolejnych aktualizacji platformy WEBFLEET będziemy ją systematycznie wzbogacać o nowe funkcjonalności dedykowane EVs.

Funkcje do zarządzania pojazdami elektrycznymi są częścią najnowszej wersji WEBFLEET 3.10 i są dostępne dla wszystkich klientów na całym świecie. Ponadto, nowa wersja oprogramowania oferuje rozszerzone funkcje, wspierające menedżerów flot w ich codziennej działalności, jak na przykład nowy raport użytkowania danego typu dróg. Umożliwia on wgląd w informacje, jaką odległość przejechał wybrany pojazd na danym rodzaju drogi i może pomóc w wyborze najlepszego typu opon dla tego pojazdu.

źródło: www.webfleet.com