Inteligentne Technologie | Supply Chain

Dematic prezentuje nowe rozwiązanie do realizacji zamówień dla branży mięsnej

29 lipca 2020

Dematic wprowadza nowe zautomatyzowane rozwiązanie do realizacji zamówień opracowane specjalnie dla łańcucha dostaw branży przetwórstwa mięsnego. Rozwiązanie automatyzuje kompletację, dystrybucję i wysyłkę zamówień, które są często pracochłonnymi procesami. Jest w stanie przetwarzać zarówno schłodzone, jak i zamrożone produkty białkowe (ryby, drób oraz produkty mięsne) w jednym systemie. Jego sercem jest Dematic Multishuttle, który automatycznie przechowuje, buforuje, sortuje i sekwencjonuje produkty do kompletacji i realizacji zamówień. Rozwiązanie obejmuje również system przenośników Dematic, stacje kompletacyjne oraz opcjonalne zrobotyzowane paletyzowanie i zautomatyzowane pojazdy kierowane (AGV) do transportu. Autorskie oprogramowanie Dematic iQ, kontroluje wszystkie procesy logistyczne i daje możliwości ich śledzenia, zapewniając dokładność i minimalizując błędy kompletacji. Dematic Automated Order Fulfillment Solution for Protein nie tylko usprawnia realizację zamówień, ale również zapewnia ich całkowitą transparentność w czasie rzeczywistym.

“Rosnące wymagania w branży przetwórstwa mięsnego sprawiły, że producenci nie mogą już polegać tylko na manualnych systemach realizacji zamówień. Dzięki naszemu rozwiązaniu wszystkie procesy realizacji zamówień mogą być w pełni zautomatyzowane, a jednocześnie można znacznie zwiększyć szybkość, gęstość składowania, świeżość, dokładność i dostępność” – mówi Jessica Heinz, dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesu Dematic Central Europe. Rozwiązanie to jest specjalnie dostosowane do coraz bardziej złożonych zamówień klientów, zarówno w zakresie rozmiarów, jak i typów opakowań oraz krótkich terminów dostawy.

Sercem systemu jest Dematic Multishuttle, który jest w stanie odebrać kilka jednostek magazynowych (SKU) z tego samego korytarza roboczego w tym samym czasie, co znacznie zwiększa przepustowość systemu. Teleskopowe chwytaki mogą obsługiwać różne rodzaje pojemników. Zapewniona jest praca w kontrolowanej temperaturze, od chłodni do mroźni. Wielopoziomowy system, w połączeniu z opatentowaną technologią Inter-Aisle-Transfer zapewniają płynny przepływ towarów, umożliwiając tym samym bardzo dużą gęstość składowania. “W ten sposób system pozwala na lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni i oszczędność kosztów energii i chłodzenia”, mówi Heinz.

Dematic Automated Order Fulfillment Solution for Protein jest modułowe i skalowalne. Można je rozbudować i dopasować do indywidualnych wymagań lub uzupełnić o inne sprawdzone, standaryzowane systemy Dematic takie, jak przenośniki, roboty kompletujące i paletyzujące oraz pojazdy AGV. Automatyzacja poprawia również bezpieczeństwo i ergonomię pracy w magazynie, eliminując konieczność ręcznego przenoszenia ciężkich kartonów w środowisku pracy charakteryzującym się obniżoną temperaturą. Procesy te są kontrolowane przez oprogramowanie Dematic iQ. Oprogramowanie to zapewnia również możliwość śledzenia procesów w czasie rzeczywistym. “Nasze rozwiązanie zapewnia w ten sposób bardziej efektywną realizację zamówień, bezpieczny i solidny łańcuch dostaw oraz pomaga firmom uzyskać przewagę konkurencyjną z wykorzystaniem technologii automatyzacji”, podsumowuje Heinz.

źródło: www.dematic.com/de/protein/